Vyřešeno nejspíš. Musel jsem změnit V-sync, ale šlo to pouze vynucením v nastavení grafické karty. Přijde mi to teď takové méně plynulé, i když je to pořád hratelné a těch 60 fps to mít bude. Jen je to takové mírně těžkopádnější. Každopádně už jde házet normálně. Teď se ještě ujistit, zda to opravdu pomohlo.

Taková blbost by mě nikdy nenapadla ve spojení s tímto a našel jsem to jako radu na netu.

EDIT: Tak jsem to několikrát vyzkoušel a zatím to funguje správně. Co se týče ovládání, tak mi to přišlo takové citlivější, tak jsem snížil citlivost a hraje se to zase dobře. Při původním nastavení mi přišlo, že myš při otáčení nějak více skáče, tak proto jsem to nazýval "trhané". Ale jinak hra běží v pohodě.
Ta hra mě solidně nasrala. Potřetí jsem to rozehrál a najednou všude samé bugy. Nemůžu ani hodit předmět na někoho, protože to letí úplně jinam anebo se to někde zasekne a nejsem schopný najít patch nebo něco, čím bych to opravil. Do prdele, jinak mě to i bavilo a je to dobrá hra. Ale nechápu ty zkurvené bugy, proč se mi teď tak moc objevily po celé hře.
Hmmm nebylo to zlý. Líbil se mi ten systém skákání. Grafika docela pěkná. A hlavně supr hudba. V misi kde hrála tahle skladba jsem si hopsal docela dlouho :)
@Fg (27.04.2014 13:55): Napoprvé mě úplně nechytla a šla po dobrání jednoho kola k ledu, pak jsem se do ní pustil znovu a pořádně a bylo to velmi příjemné překvapení. Jedna z mála TPS z posledních pár let, kterou bych si klidně zopakoval. A jak jsem psal dole, jedna z mála her obecně, kde má smysl plnit "achievements".
@Paul (21.07.2013 11:46): Osobně jsem byl nakonec velmi příjemně překvapen. Sice hra na začátku spíše vypadá na freeroam (kvůli radioaktivitě není), ale díky různým challenge (za které se následně vylepšují zbraně), zábavnému hopsání díky robotické levé paži a slušnému ovládání to byl kvalitní počit.
2.5 eura na steamu, překvapivě to tu nemá úplně hrozný hodnocení...hm
Pivo: mozna jestli si tam dal uvozovky, to nejak nerado , sem poznal :)
Nechápu, proč mi to v komentáři do odstavce "proti" useklo větu, kterou jsem tam napsal. Přitom jsem nic nesmazal a odeslal to normál. No, už jsem to snad napravil a dopsal.
Ach nééé. Proč balamutíte lidi v obou komentářích? :-D
Jak jste ničili roboty se zbraněmi? Na ně působí snad jen raketomet. Já je ničil výhradně jen pařátem - stačí si je prostě obejít a rubat zezadu.
A voda je toxická, proto v ní Nathan moc nevydrží, i když nechápu proč když je po kolena ve vodě, tak to nevadí vůbec.
A tohle není remake nebo jsem to blbě pochopil já?

Jinak já ze začátku nebyl ze hry vůbec nadšený, chvíli jsem si musel zvyknout na ovládání a biopařát mi nechtěl plnit skoro žádné funkce, ale jelikož jsem četl recenzi, tak jsem bral, že se to zlepší a jakmile si na mě pařát zvykne, začne vykonávat další schopnosti. Původně jsem chtěl hře dát snad jenom 30-50%, protože i mi ze startu nesedlo ovládání a jediné pozitivum jsem viděl v grafice.
Ale i to ovládání není zase špatné, mohlo by být sice ještě trochu více "user friendly", ale příšerné opravdu není. To si jen montana trochu zveličuje nebo to prostě neuměl hrát :-)

Jinak ten závěr jsem trochu nepochopil. Mohl by mi někdo zaspoilerovat, co se stalo s tou Emily? A co konkrétně se vám všem na tom konci tak líbílo? Sice byl konec celkem akční, ale i tak jsem podobné šílenosti v pár hrách viděl a úplný závěr se mi moc nelíbil.
Ten nathanův pád kamsik dolů do temnoty mě docela naštval
Má to kromě rozlišení i nějaké jiné možnosti nastavení grafiky? A co ten physx, ten tam je nebo není? Nějaké papírky mi tam poletují, ale nejsem si jistý, jestli to je physx.
Téda, to bylo snad kratsi nez MW2, takova priserne ovladatelna jednohubka :)
Zaver ale opravdu peknej.
Rozehral sem to ted na gamepadu a... ty vole to ovladani je neco TAK neskutecne otresnyho a debilniho, ze nevim jestli mam chut hrat dal. Je to na klavesnici snesitelnejsi? Docela o tom pochybuju.

GRIN snad nikdy neudelal nejakou normalne ovladatelnou hru.
Joo, to jsou jiný finty. Tohle jsem za celou dobu hraní neudělal ani jednou, protože mě to ani jednou nenapadlo. :-X Ale co už no.
vytaženo z gametrailers videorecenze - "There are certain times when you simply have to use them (firearms). You'll often stumble across a sniper-rifle right when you're under siege by enemy snipers, for example. And likewise with heavily armored mechs (to jsou ti roboti, které mám na mysli) and grenade launchers." Takže v podstatě se v té recenzi říká, že na tyhle mechy zbraně potřebuješ. Nebo to přece jenom šlo jenom tou rukou?
hm...jestli si to dobře pamatuju, bylo třeba k nim skočit zezadu a pálit jim to do zad. A jestli si to dobře pamatuju, při prvním setkání s nimi Nathan ještě neuměl pomocí ruky mrskat věcma. Takže usuzuju, že mě asi nenapadlo je do těch zad jednoduše švihat. :(
DoomCZE: Úplně čistě si to nevybavuju, ale fakt šlo ty úplně první roboty zlikvidovat jenom pomocí té ruky?
Hru už mám pár dní dohranou. Musím se ještě jenom vyjádřit k tomu ovládání - po zhruba hodině už jsem to ovládal jako král. Jinak je to jedna z nejlepších her, co jsem letos hrál.
Tak mám za sebou zhruba hodinu. Jako hra je to zatím výborná ale to ovládání mi nějak vůbec nesedí. Samotný skákání je v pohodě ale jak se do toho připletou protivníci, tak je to děs a hrůza, borec si dělá co chce.
no prej to podelali tim, ze v demu nebyl ten trenink, takze to stoji na nepochopenem ovladani, jestli si demo stahli alespon ti lidi, co o to meli zajem a byli potencionalnimi kupci a pak si rekli "hmmm to se neda hrat, to nekupuju", takze je to skoda, pac ty prodeje jsou opravdu brutalni, to uz nejsou ani cervena cisla, spis cerna:) ale zase si myslim, pokud to neni uspesny titul tak ho brzy slevni a snad to pujde, to same jako u nas GoW od CDP, po te sleve na 399 nebo kolik po tom sahl skoro kazdy a ja za ty prachy rozhodne nelituji....

hele nevis co se delalo s tim "dispenzrem"(takovy valec a do nebes vyzaroval sloupec svetla)? psalo to tam prichytit to rukou(s tim roupem) a pak myslim B jako ten punch jenze ono nic a v treninku kdyz sem tu kombinaci zmack hodilo me to do menu jinych treninku coz sem nepochopil.....tedy pokud si to hral :) ci nekdo jiny? :P
Jo, ty prodeje jsou vazne brutalni... 30000 nebo kolik to melo za prvni mesic :)
Taky se mi to ale vcelku libi.
skoda, ze tadle hra tak nejak zapadla.....hral sem to asi hodinu a musim rict, ze to bylo super, az to slevni(vubec se to neprodava ac je to kvalitni titul) tak si to na PS3 koupim. Ovladani je trochu slozitejsi, ale po te hodine "osahavani" sem tomu prisel na chut a bylo to genialni, akorat porad nevim, co delat s temi "dispenzry" v treninku sem to ignoroval, jenze ono to je pak i v plne hre, tak sem se na tom zasek :D a pak sel do kina.....nicmene 100x lepsi pocit z letani jak u Spider-mana. Todle byste vazne nemeli minout je to fajn. Sice sem se o to vubec nezajimal, ale pak to dostavalo dobre hodnoceni a pak sem cet recenzi na IGN od te doby sem se zacal o to zajimat. Rozhodne kvalitnejsi titul nez hypovana demenco Prototýp......jednoznacne nej hra tohoto roku od Grinu a Cacomu, tedy do te doby nez prijde Dark Void :).
Kdo delal tendle titul? Ciste Capcom a Grin pouze PC verzi nebo Grin vsechny verze a Capcom jen delal vydavatele? Na netu se to nejak rozchazi a sem z toho jelen, navic mi prijde divne, ze by se na tom Capcom podilel jen jako vydavatel, to mi prijde opravdu divne, narozdil od RE5 ci SFIV.....este neco vyslo letos? Dark Void tez vyviji Capcom?
se divym, ze sou na tom tak spatne....a podle videa to nevypada marne...pro PC mozna, ale nechapu ze po tomdle nejdou konzolisti.....ovsem celkem trefne to vystihuje nazor toho pana redaktora..
Tak co to tu dělá, už s tak brzkým datumem vydání 19.05.2009? Zavřít Popkece !