Bill & Ted's Excellent Adventure

1990
1991

Kreslená adventura na motivy stejnojmenného filmu, u nás známého pod názvem "Skvělé dobrodružství Billa a Teda". Pokud Bill a Ted nezvládnou zkoušku z dějepisu, bude muset Ted přestoupit na Aljašskou armádní školu, což by znamenalo konec jejich kapely "The Wyld Stallyns". Jenže právě tato kapela bude v budoucnosti základem společnosti. A tak přicestuje vyslanec z budoucnosti Rufus a dá jim telefonní budku, která je zároveň strojem času.

Ve hře ovládáte Billa a Teda, s kterými navštěvujete různá časová období, kde mluvíte s místními obyvateli a chcete, aby vám pomohli najít údaje z jejich doby pro jejich zkoušku z dějepisu. Nechybí sbírání předmětů a setkáte se i se slavnými osobnostmi minulosti, jako například Albertem Einsteinem, Marií Antoinettou a Michelangelem. V čase se přesouváte vytočením správného telefonního čísla v budce. Stejně jako hrdinové filmu, i vy máte stanovené množství času, ve kterém musíte hru dokončit.