Big Nose The Caveman

1991
1992

Před dlouhou, dlouhou dobou žil jeskynní muž jménem Big Nose, který jednoho dne vyšel ze své jeskyně a uviděl létat pterodaktyla a vzhledem k tomu, že v dávnověku bylo hlavní náplní naplnit si žaludek, hned pomyslel na to, jak si ho dá k večeři. Popadnul svůj věrný kyj a rozběhl se za okřídleným plazem, jenže honba za potravou se přirozeně stala mnohem delší a nebezpečnější, než si kdy dokázal představit...

Jedná se o plošinovkovou akční hru, kdy cestujete s neandrtálcem čtyřmi prehistorickým ostrovními lokacemi a v cestě samozřejmě stojí překážky v podobě prehistorických zvířat různých druhů (v jednotlivých posledních podúrovních lokací čeká boss) a samozřejmě nesmí chybět zdolávání překážek terénních. K dispozici má Big Nose do začátku kyj, postupem časem získá jiné, silnější zbraně. Během svého pátrání má možnost sbírat kosti, které jsou měnou hry a za které se u vetešníků/kouzelníků dají zakoupit právě lepší zbraně či kouzla pro snažší eliminaci nepřátel a tím pádem snažším průchodem levely, u kterých nesmíte překročit časový limit.

• NES 50
Devadesátky byly na plošinovky plodné a Big Nose je další z těch, které jsem minul a střihnul jsem si ji až teď na retro konzoli. Příběh je jednoduchý – hladový jeskyňák s velkým frňákem poslechne kručení hladového žaludku, po vykouknutí z jeskyně zahlédne pterodaktyla, popadne svůj sukovatý kyj a hurá za ním.

Musí přitom překonat čtyři prehistorické ostrovní lokace, na každém z nich se střetává nejen s překážkami v podobě jiných prehistorických tvorů ( v jednotlivých podúrovních těchto ostrůvků čeká na konci boss ), ale také překážky terenní, kterým je třeba se vyhnout skokem. Mimo svůj mocný klacek může pračlověk postupem času získat jiné mocnější zbraně či kouzla– k tomu slouží průběžný sběr kostí, a za tyto je možné je u dávnověkých šamanů zakoupit a zajistit si tak snadnější průchod levely při konfrontaci s nepřátelskými entitami, protože čas ubíhá a limit se nemůže překročit. Za mě veskrze průměrná záležitost v čistém středu – 50 %