Big Nose Freaks Out

1992

Big Nose Freaks Out je typická plošinovka z počátku 90. let. Jednoho úterního odpoledne před 17 milióny lety si šel neandrtálec Big Nose uložit těžce vydělané prehistoprašule do banky Savings and Bones, ale co čert nechtěl kouzelník Leroy ho omráčil a úspory štípnul. Vyděšený pračlověk po procitnutí naskočil na kolo s plošinou a vydal se na ní dostihnout darebáka.

V celkem pěti levelech (ostrovech) obsahujících čtyři podúrovně musí nejen zdolávat překážky ale i likvidovat nepřátelské potvory svým kyjem nebo kameny, které cestou nasbírá. Na konci každého levelu čeká boss v podobě většího monstra, skóre se dá navýšit sběrem kostí nebo jiných tajných předmětů.

• NES 55
Pokračování osudů jeskyňočlověka Big Nose opět ve formě plošinovky vychází rok po dílu prvním. Tentokrát Velký Frňák není hladový a nehoní pterodaktyla, ale touží dopadnout šamana Leroye, který ho omráčil a okradl o těžce vydělané prehistoprašule, které si šel zrovinka uložit do prehistobanky Úspory a Kosti. Spravedlivě naštvaný jeskyňák ihned po procitnutí naskočí na plošinku pohybující se po opracovaném kole a vydává se na stíhačku.

K cíli se musí dostat přes pět levelů zobrazujících ostrovy, z nichž každý z nich má čtyři podúrovně. V cestě mu stojí nejen zdolávání terénních překážek, ale samozřejmě i nepřátelské prehistorické havěti za pomocí své sukovice a přesným házením kamenů, které sbírá cestou. Jak už to bývá u podobných her na konci každého levelu čeká boss v podobě většího a zákeřnějšího monstra, pokud lovíte skóre, dá se navýšit sběrem kostí – za mě pořád v průměru – 55 %