Beyond The Edge Of Owlsgard

23.12.2022

Beyond The Edge Of Owlsgard vezme hráče do pohádkového království zvířat Velehillu. Jeho obyvatelé v poslední době čelí nebezpečí v podobě agresivních mechanických strojů, které likvidují jejich domovy a unášejí zvířata neznámo kam. Ve stejné situaci se nachází i mladý srnčí protagonista Finn, jenž po návratu nachází svůj domov troskách. Aby našel zmiznuvší rodiče, Finn se musí vypravit na cestu napříč celým královstvím, naštěstí na to nebude sám - společníka mu bude dělat ptačí kamarád Gwen.

Jedná se o pixelartovou point & click adventuru inspirovanou klasikami žánru z dílen LucasArts a Sierry a animovanými filmy minulé dekády. Důraz je kladen především na průzkum odlišných částí pohádkového světa složeného z ručně kreslených obrazovek a odhalování jeho tajemství. Hrdinové během svého dobrodružství budou čelit nejedné překážce i nebezpečí a mohou i umřít. Tradičně nesmí chybět ani spousta hádanek, inventář i rozhovory s dalšími postavami, přičemž kromě klasického režimu hra nabízí i režim moderní zvýrazňující důležité objekty na obrazovce.