Hra ve které vystupují tvůrci jako hlavní postavy? Proč ne, zvlášť, když se jedná o jednu z nejlepších adventur, kterou jsem doposud hrál. Postavy jsou jsou milí idioti, hra je plná skvělého humoru, který pomrkává po fanoušcích adventur (a vlastně vůbec herního průmslu a kultury) a ten design!

V celé hře jsem se zasekl jen jednou (mojí vlastní vinou, protože jsem nezkusil, zda na jedno místo jde dojít)! To je pro mě ukázka výborného herního designu adventur. Ty totiž většinou hraju s návodem při ruce ale tady? Celou dobu jsem věděl jaký mám cíl, o co mi vlastně jde a jak se k tomu dostat. A když jsem si nebyl jistý? prostě jsem se podíval po věcech kolem, nechal o nich postavy chvíli žvanit a ve většině případu mi řekli nějaký pitomí vtip, ve kterém se ukrývala nápověda.

Nenechte se přemlouvat a jděte si tu hru zahrát. Dlouho jsem nehrál takhle dobrou adventuru. Spoustu vývojářu by se může spoustu věcí přiučit.

Pro: humor, herní design

Proti: hudba

Snažil som sa byť benevolentný. Veď sa jedná o freeware point'n'click
adventúru, ktorú si vytvorilo niekoľko známych v jednom, pre mňa doteraz
neznámom nástroji na tvorbu adventúr. Navyše som zohľadnil aj fakt, že sa
jedná o oldschool adventúru Lucas Arts štýlu, pre mňa kombinácia, ktorej
sa vyhýbam ako čert krížu. A výsledok?

Vizuál je veľmi jednoduchý, ale zároveň je celkom originálny a bola to
jedna z vecí, ktorá sa mi na hre skôr páčila. Hudba sa väčšinu hrania
držala pri zemi a pekne sa opakovala v krátkych smyčkách, čo ale človek
môže ospravedlniť.

Príbeh bol dlhú dobu takpovediac nijaký a až na konci hra odkryje v
podstate úplne všetko naraz, čo je určite škoda. Je vidno, že tvorba hry
obidvoch autorov veľmi bavila, pretože je pretkaná odkazmi na iné hry a taktiež dialógmi medzi oboma hlavnými postavami. Každopádne, už po krátkom čase vyplynie na povrch jedno - autori s dialógmi nevedia pracovať. Chŕlia ich na hráča jeden za druhým a aj keď uznávam, že niektoré boli naozaj vtipné, pri takej kadencii sa kvalita nedá udržať po celý čas a preto mi časť rozhovorov neprišla vtipná vôbec.

Čo viac povedať? K dipozícií sú klasické možnosti interakcie s prostredím
(pozrieť sa, zobrať, hovoriť...) a predmety sa dajú kombinovať. Škoda, že
vám z inventára nezmiznú všetky po použití, odbyla by povinnosť
preklikávať medzi viacero stránkami inventára(na jednu sa zmestí tuším len
6 predmetov). Okrem toho sa jedná o klasickú point'n'click adventúru,
ktorá na niekoľko hodín občas zabaví a udržiava si primeranú obtiažnosť.
Natrafil som iba na jednu hádanku, ktorú som nedokázal vyriešiť a ani po
pozretí návodu netuším, prečo to tak malo byť.