Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Below the Root

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
akce > plošinovka
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1984 PCApple IIC64
Vývojáři:
Dale Disharoon
Below the Root je kombinace plošinovky a grafické adventury a jedna z prvních grafických adventur vůbec, jež vznikla na základě neukončené fantasy trilogie Zelenonebí Z. K. Snyderové. Hráč může na začátku zvolit mezi pěti charaktery dvou kultur, Kindarů nebo Erdlingů, kteří se liší svými fyzickými a spirituálními vlastnostmi. Kindarové jsou utopická společnost žijící v korunách stromů. Negativní emoce jako smutek nebo hněv jsou zakázány a pozitivního stavu duše je docilováno meditacemi, náboženskými rituály či požíváním narkotických bobulí. Kindarové žijí ze strachu z nestvůr, které mají údajně obývat pozemský svět. V knižní předloze se dva kamarádi Raamo a Neric rozhodnou prozkoumat, jestli je tento mýtus pravdivý. Objeví však společnost Erdlingů žijící v jeskyních, jež vynikají fyzickou silou, jsou zdatní řemeslníci a vynálezci parostrojů. Kontakt s touto novou kulturou vnese mezi obě společnosti napětí. V manuálu hry je následně popsána vidina stařeny D'ol Fally, ve které se praví:

Duch pomíjí, v temnotu uléhá,
pouť počíná se skonáváním světla.


Cílem hry, která byla zamýšlena jako přímé pokračování a zároveň i ukončení knižní trilogie, je prozkoumat svět Zelenonebí, objevit vodítka, která by objasnila stařeninu vizi, a následně usmířit oba národy. Ovládání probíhá přes klávesnici, kdy lze vedle chození a skákání vybrat přes mezerník některý z příkazů běžných pro žánr adventur. Ty z postav, které mají vysoký spirituální level, mohou navíc kouzlit nebo číst myšlenky. Postavy zaměřené na fyzickou sílu mají naopak více staminy, unesou tak více předmětů a dále doskočí. Staminy postupně ubývá, jak postava skáče nebo šplhá a musí se po určité době občerstvit spánkem a jídlem. Hra nicméně neobsahuje nepřátele, proti kterým by bylo třeba bojovat.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.