Being a DIK - Season 1

13.02.2020

Being a DIK - Season 1 je vizuálny román pre dospelých, v ktorom sa príbeh bude rozvíjať na základe vašich rozhodnutí. Ako nový študent univerzity B&R budete prežívať obdobie plné učenia, divokých párty, alkoholu, sexu ale aj lásky a vzťahov. Stanete sa vzorným študentom a nájdete si dievča snov alebo uprednostníte experimentovanie a divoký univerzitný život? Každé rozhodnutie má svoj význam.

V hre budete môcť preskúmať niektoré lokácie v takzvanom free roame, zahrať si rôzne minihry či nachádzať zberateľské predmety. Prvá sezóna je rozdelená na 4 epizódy, ktoré obsahujú cez 7000 statických a 300 animovaných scén. Vyšlo aj pokračovanie, ktoré obsahuje taktiež 4 epizódy.

@Red (19.09.2022 13:51): Je jedna dejová línia, ktorá sa samozrejme mení podľa rozhodnutí. Tie hlavné dejové udalosti ale ostávajú rovnaké. Si myslím že je to plus, lebo práve tieto cyklové hry nemusím moc, kedže to hry často zbytočne naťahuje.

V koži mladého študenta si budeme užívať naplno život na univerzite plný zábavy, alkoholu, sexu a poprípade lásky.

Čo nám hra teda ponúkne ?
➤zápletku: v hre ako je táto zápletka nehrá moc úlohu. Budeme si proste užívať život na univerzite naplno, so všetkým čo k tomu patrí. Popri tom rozvíjať nejaký ten romantický vzťah. Hru som mimo Steamu už raz dohral, po momentálne konečnú epizódu a musím uznať že možností je dostatok na viacero prechodov. Môžete celú hru spať s každým, kto sa ponúkne alebo sa pokúsiť rozvíjať nejaký ten vzťah. Poprípade obidve veci naraz, čo nemusí mať dobrý koniec.
➤postavy: nenašiel som postavu ktorá by mi nesedela. Všetky sú vytvorené skvelo a niektoré si obľúbite a iné menej. Samozrejme pre mňa sú podstatné ženské postavy, ktoré sú krásne nadizajnované.
➤svet: pohybujeme sa väčšinu času na pôde univerzity. Občas zavítame mimo do nejakého toho klubu. Celá univerzita je výborne spracovaná, zo všetkým čo by sa v nej malo nachádzať. Po čase sa oblasti začnú opakovať ale pri rôznych prechodoch hrou dostanete možnosť preskúmať iné miesta dôkladnejšie.
➤rozhodnutia: majú na hru obrovský dopad. Prakticky každé ktoré spravíte sa niekde odzrkadlí. Veľa dialógov sa vám v závislosti od štýlu hrania mení. Hra sa dá hrať dvoma hlavnými spôsobmi a to bud na D I C K spôsob alebo C H I C K. D i c k rozhodnutia sú viac frajerské a viete si s nimi užiť viac možností. Tie C h i c k k sú naopak umiernenejšie a aj ked na prvý pohľad si s nimi človek hru neužije, tak neskôr v hre sa ukážu podstatné. Samozrejme sa dajú aj kombinovať.
➤erotické scény: všetky sú plno animované a tým pádom sa človeku nezdá že pozerá len na dve vyrenderované stacionárne postavy. Je tu možnosť si užiť prakticky s každým ženským charakterom, čiže keď si nájdete nejakú obľúbenkyňu, tak skôr či neskôr by sa nejaká tá scéna mohla naskytnúť.

!! Záverečné hodnotenie !!
Moja prvá vizuálna novela a zároveň stále najlepšia a to hodnotím len prvé 4 epizódy. Hra je po všetkých stránkach ukážkou úžasného renderu, dizajnu postáv, prostredia a výbornej hudby. Hra sa dá hrať množstvom spôsobov a aj ked hru človek pár krát prejde, vždy objaví nejakú tú novú scénu či dialóg. Hru momentálne hrajem skôr chick spôsobom keďže sa snažím dobiť srdce Jill, určite mojej najobľúbenejšej ženskej postavy. No po dohraní sa určite pustím aj do plného D I C K prechodu, kde si vyskúšam ten pravý americký univerzitný život. Hru doporučujem aj ľuďom, ktorí nemajú skúsenosti s vizuálnymi novelami, ale chceli by poprípade nejakú skúsiť. Ak človek hľadá len na Steame, nájde slušný počet podobných hier, ktoré majú niečo do seba, ale žiadna zatiaľ neprekonala podľa môjho názoru kvality Being a D I K. Mínusom môže byť trošku vyššia cena.

➤Čas strávený v hre: v epizóde 1-4 na Steame 9,5 hodiny.
➤Achievementy: 49/98

HODNOTENIE: 85/100%