Becher Wars

2007

freeware

Becher Wars je akční hra, která se v roce 2007 účastnila soutěže Becherovka Game (skončila na 7. místě). Hra mísí 2D a 3D střílečky. Mise, které probíhají na planetách jsou zpracovány jako 3D střílečka z třetího pohledu. Naproti tomu boje ve vesmíru jsou ztvárněny jako 2D vesmírná střílečka.

Příběh vypráví o tom, že společnost Becher podporuje výpravy do vesmíru, ale proti tomu se postaví Vesmírné Asociace Abstinentů (VVA). Ta chce vesmír zbavit alkoholu. Hráč se stane vojákem, který má VVA tyto plány zhatit.

Becher Wars je poměrně nezvyklý mix 2D a 3D střílečky. Nutno říct, že hra má dobrou hratelnost a zabaví. Ze začátku se můžou obkevit problémy s trochu vyšší obtížností, ale když hru dostanete do roku ta se užijete příjemnou zábavu. Grafické zpracování je freeware poměry velmi dobré a hudba taktéž patří ke kladům hry. Příběh zde nemá skoro žádnou roli a nestojí vlastně ani za zmíňku. Hlavním záporem je délka. Hra je strašně krátká a když jsem došel na konec, tak jsem nemohl uvěřit svým očím, že už je konec. Naštěstí hra obsahuje i jakýsi skirmish, kdy si můžete zahrát rychlé bitvy v obou módech. Možná by však neškodil multiplayer

Pro: Mix 2D a 3D střílečky, hudba, grafika, hratelnost

Proti: Délka, není multiplayer