Battlestrike: Shadow of Stalingrad

08.04.2009

Píše sa august 1942. Nacistické vojská ovládli väčšinu Európy a preto svoj zrak upreli na poslednú baštu slobody - Sovietsky zväz. Nemeckí vedci medzitým vyvinuli novú, smrteľnú bojovú chemickú látku. Akonáhle dokončia práce na svojej ďalšej tajnej zbrani, zaútočia na Stalingrad, aby hrdé Rusko konečne padlo. Na vás, ruskom špeciálnom agentovi, teda ostáva úloha ubrániť mesto a obrátiť priebeh vojny. Behom plnenia tejto misie využijete osem rôznych zbraní, z najznámejších napríklad samopale MP40 či PPŠ-41 či pušku Mosin-Nagant.

Jsem totálně naštván. Proč? Battlestrike: Shadow of Stalingrad vznikla zhruba tak, že vývojáři vzali svých předešlých 10 her a z každé hodily do téhle hry jednu misi a změnili textury do prostředí druhé světové války. CO TO SAKRA JE?

City interactive nejspíš počítá s tím, že když se někdo dostane k jejich hře tak už si žádnou jinou od nich nezahraje. Boužel to ale nepočítali že existují takový blázni jako já. Někdy jsem si vybavil Code of honor, jindy Marines commando, pak zase terrorist takedown 2. Opravdu umění poskládat hru tak že spojí dohromady mise z 10her předchozích her.

A teď k samostatné stránce hry: grafika docela pěkná, stejně tak fyzika. AI hrozná, navíc neustále jdete ve skupině s dalšími dvěma lidmi kteří jsou neuvěřitelně tupý. Tady je příklad: vejdete do místnosti kde jsou 2 vaší spolubojovníci a čumí navzájem na nepříátele. Tomu je to očividně jedno ale jakmile spatří vás okamžitě střílí a vy v nestřežené chvíli (dejme tomu zrovna nabíjíte) umíráte. Multiplayer samozřejmě opět chybí, nicméně alespoň víc lidí hraje multi v CoH.

Shadow of Stalingrad je ostuda pro (už tak dost špatnou) sérii Battlestrike a to zejména proto, že vznikla spojením jiných her. Jedinné plus je to že hra jde vcelku rychle a bez problémů dohrát (2hodiny), ale zas za 200kč je to možná trochu málo.

Pro: jde dohrát, nebýt té mizerné AI mohla to být vcelku zábava

Proti: snad nejhorší AI co jsem u hry kdy viděl, vznikla spojením jiných her

Nekupovat, neinstalovat, nezkoušet. Battlestrike: Shadow of Stalingrad za to ani přes svou nízkou cenu vůbec nestojí. Tohle považuji za hodně špatný vtip.