Zajímavosti

Vývoj

Kvůli tomu, že v Německu platí omezení použití symbolů Třetí říše, vlajku Němců ve hře nahrazuje vlajka Výmarské republiky.
Pro testování Multiplayeru v plném počtu 64 hráčů nebylo ve studiu dostatek lidí, bratr producenta hry Larse Gustavssona tak několikrát přivedl na pomoc svůj basketbalový tým.

Hardware

Minimální systémové požadavky:
CPU: 500 MHZ
RAM: 128 MB
VGA: 32 MB s hardware T&L (GeForce 256 / GeForce 2 MX / Ati Radeon)
HDD: 1,2 GB

Easter eggy

Na mapě: Battle for Salerno se postavte vedle nádrže na vodu na základně SW (Axis) a uslyšíte muže uvnitř nádrže na vodu, křičí švédsky „Slyším tě tam venku, pomoz mi ..., dochází mi vzduch ... . “a bouchání klíčem.

Ostatní

Hra byla k 10. výročí série Battlefield (2012) uvolněna zdarma ke stažení na Originu. Později (v květnu 2014) byla však odebrána v souvislosti s pozdějším vypnutím služby GameSpy, zajišťující multiplayer.

(Battlefield 1942 a další tituly lze však stále hrát např. díky službě GameRanger)
Podpora multiplayeru byla ukončená k 1.6.2014.
Redaktoři časopisu Computer Games Magazine jmenovali Battlefield 1942 nejlepší počítačovou hru 2002, Nazvali ji "téměř dokonalou rovnováhu mezi zábavou a realismem". Získala také cenu "Nejlepší multiplayer" časopisu.