Jedná sa o zaujímavé prevedenie jednej z najstarších stolných hier-šachu. Miesto klasických figúrok sa na šachovnici nachádzajú postavičky (napr. kôň-rytier, kráľovná-čarodejnica, veža-obluda atď.) Na klasické vyhadzovanie zabudnite. Keď sa dostanú na 1 políčko 2 figúrky, odohrajú spolu súboj. Odporúčam vyskúšať všetkým pamätníkom starých hier.

Pro: originalita, animácie, ozvučenie, spracovanie

Proti: PC dlho "rozmýšľa"

Možná ne úplně první šachová simulace, která byla vytvořena, ale rozhodně první, kdy si to všichni ti oddaní poddaní svého krále rozdávají na férovku na kostkovaném jevišti královské hry.

Pamatuju si jako jinoch, který se nedávno naučil od strejdy pravidla, jak jsem chtěl vyzkoušet umělou inteligenci a dostával jsem na prdel, což se postupem času a let měnilo, protože jsem si hru dlouhá léta nechával na kapacitně ubohém HD. Hra se dala ukládat v průběhu partie, computer Vám i nabízel nejvhodnější protitahy a pokud máte šachy rádi, padlo na to spousta času.

Těžko hodnotit, ale dávám lepší průměr a nostalgicky zamačkávám slzu.

Pro: souboje figurek

Ukázka, že i šachy jako počítačová hra nemusejí být nuda. Bojové šachy se super animací můžou být pobavení pro mnoho hráčů mnohdy komickými suboji figurek například věž žeroucí dámu. Souboje jednotlivých figurek jsou to nejlepší co hra nabízí.

Pro: Animace,souboje

Hodnotit tyto šachy je dosti obtížné. Jedná se o jednu z prvních her, které jsem vůbec hrál. Tehda jsem byl u počítače pečenej vařenej, jako milovník šachů. Navíc se mě prostě ty animace líbily, to jo. Dneska nevím, zda by se mě tyto šachy líbily. Ale vzpomínky mám pěkné.
Jako dítě jsem z mlátících se šachových figurek byl nadšený, skvělý bylo, jak každý typ figurky likvidoval jiný druh figurky vždy specifickým způsobem. Hru hodnotit nebudu. Jsou to prostě šachy z doby počítačového starověku, kde figurky při tazích ožívají a případně různými většinou humornými způsoby ničí figurky soupeře.

Pro: souboje figurek