Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bastard Bonds

29.04.2016
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Taktické RPG pro dospělé publikum - tak definuje autor, Geremy Walker, svoji hru Bastard Bonds. Jejím dějištěm je ostrov Lukatt, vězeňská kolonie, kde neplatí právo či zákony. Kromě jednoho, a to že silnější přežije. Na toto místo jste poslán coby odsouzený zločinec. Není odtud cesty zpět, přesto vám vrtá hlavou, zda by bylo možné si zde pro sebe znovu vydobýt svobodu? Pokud ano, určitě to nepůjde bez pomoci. Té ostrov naštěstí nabízí více než dost: zástupy zlodějů, vrahů, násilníků a dalších pochybných existencí se jen třesou, až si je najmete do své malé armády.

Hra je rozdělena na dvě části. V první se pohybujete po mapě ostrova a vybíráte, jakou jeho oblast prozkoumáte blíže. Poté se s družinou čtyř bojovníků přesunete na detailní mapu zvoleného dungeonu (jichž je ve hře přes 200). Zde můžete hledat kořist, NPC a potenciální rekruty, nebo řešit hádanky takřka ve stylu point & click adventury. Poté, co narazíte na protivníka, se hra přepíná do tahového módu a začíná bitva. Zde vše probíhá dle známého modelu pohyb - útok - magie. Specifikem Bastard Bonds je systém Rizika, kdy určité akce mohou zvyšovat či snižovat rizikový status určité jednotky. Čím vyšší jej jednotka má, tím větší má také šanci na kritické selhání některé akce. Zároveň ale na jisté úrovni přidává mocné bonusy.

Po vítězství v bitvě jednotky z aktivní družiny získávají zkušenostní body a zvyšují svou úroveň. Jednotky mohou v boji přijít ke zranění, které je na určitou dobu vyřadí z provozu. Je tak zapotřebí rozšiřovat své řady. To je možné ve chvíli, kdy si založíte základnu na některém z dobytých území. Vaši rekruti nezískávají na síle jen levelováním, ale také vztahem k vám (Bonds), který se zvyšuje skrze dialogy. Z nich se také dozvídáte o jejich osobních příbězích, zločinech a životě na ostrově. Vězte, že vyprávění to nebude právě veselé.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.