Je to pecka peckovatá ! Indie dopaminová bomba trošku podobná Vampire Survivors . Chytlavostí , příklonem k cinkavému gamblingu (žádné mikrotransakce ) a totální indiečkovostí (one man show ) . Právě jsem sestřelil závěrečného bosse první rukou. Díky žolíkové kombinaci Fibonacci, Egg, Swashbuckler, Yorick.

Ano, náhoda hraje celkem velký podíl, ale strategie taky, jsou solidně vybalancované. Rozhodně to není tak snadné, jak se může zdát. I když hrajete pozorně, tak se zapotíte. Ta správná kombinace nemusí přijít, jste nepozorní a uděláte chybu nebo jste si nezvyšovali šance tak svědomitě, jak jste mohli a hned se dostanete do problémů. Situace na karetním poli se taky často neočekávaně mění, musíte rychle reagovat a upravovat. Je to skvělý, skvělý! A basta.
@Clorky (22.03.2024 10:53): Vůbec neříkám zě píseš sr... Je to Tvůj názor na hru, to je naprosto v pořádku a najdem i nějakou shodu, takže neblázni. To co ale zaznamenávám poslední dobou kolem se, jsou názory na hry, které někdo hodnotí jen z videa i nikdy to nehrál. Ono dokud si to člověk nezahraje, tak může mít i trochu zkreslené představy a neocení jiné přednosti, ale i naopak co vypadá skvěle na videu může být později ploché a nudné.

Já mám u sebe příklad kdy Forzu Horizon jsem vnímal jako hloupou arkádu co mě nikdy bavit nebude. Pak jsem si jí zkusil zahrát v GP a zjistil jsem, že je to hodně arkáda, ale jinak zábavná závodní hra ve které jsem si užil stovky hodin.

A to jestli sis hru koupil je pro mě taky dost důležité, protože to jak lidi hru stáhnou, dají jí chvilku a navíc to není ani hra pro ně, ale mají to zadarmo a pak dávají na internetu čočku vývojářům taky není hezké atd. nechci to rozebírat...

Netvrdim, že to děláš Ty aby sis to nebral osobně, ale cejtil jsem, že v něčem z toho mám pravdu. Ono třeba z achievementů jde někdy vyčíst, jak ten dotyčný tu hru hrál atd. Což mě u Tebe právě zarazilo, proto promiň, ale ne zcela Ti to všechno věřím. Přišlo mi to takový divný, většinou na to nereaguju, ale tady jsem se nějak nechal unést.
@Clorky (21.03.2024 08:25): Ano křivdím, protože tu je stále jedna otázka, která mě zajímala nejvíc, proto jsem se na to tak opatrně stále ptal, ale tak už nebudu chodit kolem horké kaše a zeptám se narovinu. Hrál si koupenou verzi nebo sis to někde stáhnul?
@Can (20.03.2024 22:23):  Křivdíš mi, protože to, že posuzuji hru podle let's playů jsem rozhodně nenapsal. Napsal jsem, že to na základě let's playe vypadalo lákavě a proto jsem to začal hrát. To slovo dohrál jsem záměrně dal do uvozovek proto, abych se vyhnul tady těmhle blbým kecům, že jsem to nedohrál, protože ta definice dohrání je samozřejmě mlhavá. Já jsem tomu věnoval dost času na to, abych posoudil, zda-li to pro mě má smysl hrát déle. Tyhle typy her lze hodnotit i po 10-20 hodinách, protože nic nového se už nedozvíš, v porovnání třeba s příběhovými rogue lites (nedovolil bych si hodnotit Hades po jednom playthrough).

Na druhý pokus jsem porazil 8. Ante, potom ještě párkrát (mám odemknutý 3 challenge z blue decku, něco v zodiac decku a anaglyph decku). Ano, jiné podmínky, pravidla... tyhle všechny gimmicks ale padají na tom, že je to furt poker a záleží na štěstí, což ty píšeš, jakoby to byla výhoda a za mě to teda výhoda rozhodně není. :-)
@Clorky (20.03.2024 18:54): Proto jsem se ptal, bylo mi to hned jasný. Ani náhodou to není na jedno odpoledne, pochybuju, že by si to dal hned na začátku atd... Je to poker ++, tak je jasný, že je to i o šteští, dá se najít jak to hrát na xxx trilionů, ale tohle není to zábavný, není to vůbec o "endless" , ten je už tam jen taková blbinka. Hlavně je to o různých balíčcích karet, jiných podmínkách a pravidlech a pak různých výzvách co se odemknout dál a dál. Posuzovat hry z lets playů a řikat tomu, dohrál jsem, a je to nic moc, není hezké...
@Can (20.03.2024 18:39): Před třemi dny, zahlédl jsem to na twitchi u týpka, kterého sleduju. Předtím jsem o tom nevěděl, ale vypadalo to lákavě. Jenom jak říkám, je to strašně RNG a knowledge-based hra, a takové mi moc nesedí.

Raději se vyblbnu na hrách, jako je Binding of Isaac nebo dokonce i Hades, kde záleží hlavně na skillu a ačkoliv optimální kombinace perků/upgradů vedou k OP buildům, dá se to "dohrát" i bez toho. Tady tuhle hru bez toho, aniž bys věděl optimální kombinace a měl mega štěstí, možná dojedeš do 8 Ante, odemkne se ti několik nových jokerů aj., a můžeš se učit další možné kombinace...

Nad 8 ante a endless mode (což je nejvíc věc na těhhle typech her) musíš mít obrovské štěstí na karty a vědět přesně, co máš udělat, jak nakombinovat jokery, atp.

Endless mode u jiných her roguelites je o tom, že ověřuješ svůj skill a build. Ne že si pamatuješ niche mechaniky hry a měl jsi štěstí.
Je to fajn, ale dost shallow. Na druhý pokus jsem to "dohrál", pak jsem se dostal až na Ante 14. Blinds potom rostou téměř kubicky (n*n*n), tzn. blinds na Ante 14 jsou v řádech trilionů. Jediný způsob jak postoupit je mít extrémní štěstí, znát interakce/kombinace dost do hloubky...

U spousty ostatních roguelites tady tenhle požadavek není, stačí být prostě dobrý. Hra prostě pro 99% lidí skončí po 13 Ante, tzn. endless mode není vůbec endless, jen extrémně škáluje čísla.

Bohužel mi to přijde jako hra na 1-2 odpoledne, jinak repetitivní.
Je to pecka, už se jim povedlo prodat 1 milion a já se ani nedivim... tak kupujte dokud jsou :D
Na OpenCritic zatím jen 12 recenzí ale parádní skóre 94. Už z dema to působilo jako jeden z těch vysoce návykových karetních rogueliků/roguelitů.