Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Backfire

16.01.2019
40
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Backfire je mobilní arkáda, ve které ovládáte raketku v malé aréně. V aréně se rojí nepřátelé na motivy parazitů či hmyzu (klíšťata, pijavice, pavouci a podobně) a snaží se vás sežrat/vysát/zabít. Vy se bráníte se svojí raketkou, ovšem umíte střílet pouze za zádi lodi. Každý výstřel vás navíc posunuje opačným směrem (tudíž kupředu). Musíte proto střílením a natáčením zároveň koordinovat nejen střelbu po nepřátelích, ale i svůj pohyb a uhýbání. Okrajům arény se musíte taktéž vyhýbat, jinak vám svým dotekem ubližují.

Hra je výrazně obtížná, zaměřená na dokonalé zvládnutí prostředí arény. K dispozici máte různé zbraně s rozličným chováním, které je nutné takticky využívat.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Android 40
Koncept je originální a zajímavý. Ale kvůli rychlosti hry se moc dobře nehraje na mobilním displeji, protože vidíte pouze výřez obrazovky. (Na PC monitoru by to bylo mnohem lepší). Zároveň se hýbete extrémně rychle a většinou to nemůžete ovlivnit (základní zbraň střílí automaticky a posunuje vás s každým výstřelem). Dotknutí se okraje arény vás zraní. Takže se jen horečnatě snažíte vyhnout smrti ve vysoké rychlosti a je dost obtížné zároveň se soustředit na nepřátele. Herní motiv taky nepovažuji za ideální. Všechna ta klíšťata, pavouci, atd - je to fakt odpudivé a vůbec se mi to nelíbilo.

Hra mě ze začátku docela zaujala, a (po nějakých těch smrtích) jsem se na výchozí obtížnost dostal přes první kapitolu, ale kvůli zmíněným důvodům mě to později odradilo. Hra měla být trochu pomalejší, bez nechutného krvelačného hmyzu, a možná by to chtělo trochu upravit a styl pohybu. Mělo by být vidět více okolí (a ideálně si to zahrát na tabletu). Na hře ovšem oceňuji pěkný originální koncept.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2020 v angličtině na Google Play).
+7