Avernum VI

Avernum 6

25.02.2010
10.10.2012

Avernum 6 je poslední, sedmou částí v celé sérii a současně třetí částí druhé trilogie. Po změně v předchozím díle, kdy jsme měli možnost postavit se za hrdiny Říše, jsme nyní znovu na straně utiskovaných Averňanů. Hra se odehrává z větší části v obrovské podzemní říši, plné jeskyní a temných tunelů, kde se setkáme s řadou netradičních nepřátel, jejichž poražení a konečné vítězství vyžaduje chytrou taktiku, odvahu a bojovnost. Rozsáhlý herní systém nám nabízí celou řadu možností růstu osobnosti a zkušeností, včetně více než 50 kouzel, bojových dovedností a stovky různých úkolů.

Podzemní říše Avernum a její obyvatelé jsou znovu v ohrožení. Po krátké době poklidného života pod povrchem jsou houby, hlavní část potravy avernského národa, postiženy jakousi neznámou infekcí a lidé umírají po desítkách. Jakoby to nestačilo, divocí Slithové, obyvatelé nižších pater podzemí, se tlačí na povrch a napadají ubohé Averňany. Proto jsou zmobilizovány poslední síly a skupina nebojácných hrdinů se vydává vstříc dobrodružství za záchranou vlastního národa.