Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Autoduel

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
RPG > nezařazeno
simulátor > závodní simulátor
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1985 Apple IIAtari 8-bitC64
1987 Atari ST
1988 PCAmiga
Vývojáři:
Origin Systems, MicroMagic (Amiga verze, PC verze), International Technology Development Corporation (Atari ST verze, C64 verze)
Autoduel je nezvyklý mix akční závodní hry a RPG. Jejím vzorem je stolní hra od Stevea Jacksona Car Wars. Hra se odehrává na postapokalyptickém východě USA, kde jsou auta nejdůležitějším prostředkem k ochraně a přežití.

Na začátku hry si vytvoříte postavu řidiče a rozdělíte body mezi tři dovednosti: řízení, střelbu a mechaniku. Hra nabízí na svou dobu mnoho možností, od výroby vlastních aut, bojování v aréně až po kurýrní služby. Hlavně výroba aut je propracovaným prvkem. Můžete si vytvořit cokoliv od závodního žihadla, až po těžkopádný náklaďák a přikoupit si k nim mnoho zbraní, pneumatik a dalších součástí. Ty můžete získat také při automobilových bitvách na silnici, které jsou plné gangů a zloduchů. Nepotřebné součásti pak lze prodat na vrakovištích. Ve hře je i garáž, takže nemusíte vlastnit jen jedno auto.

Graficky je hra jednoduchá, je použit top-down pohled. Navštívíte mnoho měst (například New York či Boston), každé je na jedné herní obrazovce. Naopak na silnicích mezi městy je použit klasický scrolling do všech čtyř stran.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.