Augustus: Ve Službách Císaře

Augustus: Im Auftrag des Kaisers

08.01.2004

Roku 44 před naším letopočtem byl diktátor Julius Caesar o březnových Idách zavražděn zrádci z řad stoupenců republiky. V ohrožení života se tak ocitá i jeho adoptivní syn s politickými ambicemi, Gaius Oktavián, budoucí Augustus (27 př. n. l. -14 n. l.), první císař římský. Jste prétorián Titus Gladius a jako oddaný ochránce vznikající Julsko-klaudijské dynastie se pokusíte rozplést spiklenecké klubko, což vás zavede nejen do křivolakých uliček hlavního města na řece Tiber, ale také do sítě chodeb pod ním.

"Sandálová" akce se volně inspiruje dvoudílným televizním filmem Imperium: Augustus (2003) s Benjaminem Sadlersem a Peterem O'Toolem v titulních rolích Augusta. Licenci navzdory však hra s filmem nesdílí ani hlavního hrdinu, natož příběhovou linku. Hratelností Augustus asi nejvíce připomíná PS2 exkluzivní Shadow of Rome (2005) stejného žánru. Hratelnost se v rámci lineárních úrovní dělí na souboje s jedním i více protivníky naráz a stealth pasáže, kdy je třeba zůstat nezpozorován.