Atelier Rorona: The Alchemist of Arland

Rorona no Atorie ~Aarando no Renkinjutsushi~

28.09.2010

Jedenáctý díl série Atelier se odehrává v okolí města Arland, ve kterém pracuje i Rorolina Frixell, naše hrdinka splácející dluh po rodičích místnímu alchymistovi tím, že pracuje u něj v dílně. Město ale prochází značnou industrializací a navíc využívá technologie minulé civilizace. Alchymisté to tedy nemají v těchhle dobách lehké a zmíněné dílně hrozí zrušení, jelikož není přínosem pro městskou ekonomiku. Rorolina ale dostane šanci ve dvanácti zkouškách během tří let dokázat, že dílna je pro město přínosem.

S přechodem na novou generaci konzolí disponuje Atelier Rorona poprvé v sérii plně 3D grafickým zpracováním. Herní náplní ale zůstává téměř nepozměněna a využívá již zaběhlé koncepty, tedy tahové party-based souboje, průzkum prostředí mimo město, četné rozhovory s NPC a tvorbu předmětů z nasbíraných materiálů, ke kterým jsou potřeba knihy s recepty. Ty je možno zakoupit, najít v dungeonech nebo dostat při postupu příběhem. Opět zde hraje důležitou roli i boj s časovým limitem, ve kterém musí hráč zvládnout zadané úkoly. Nechybí ani několik možných zakončení.

Hra se dočkala hned několika vylepšených verzí či remaků. Tou první je Atelier Rorona Plus: The Alchemist of Arland pro PS3 a PS Vita, která v mnohem vychází z dílu Atelier Meruru: The Apprentice of Arland a poskytla mnoho vylepšení včetně změn v hratelnosti. Své Plus verze, přizpůsobující se možnostem a výkonu handheldu, se dočkala i konzole Nintendo 3DS. Osmé generaci konzolí pak patří verze Atelier Rorona DX.