Atelier Lilie: Salburg no Renkinjutsushi 3

Atelier Lilie: The Alchemist of Salburg 3, Atelier Lilie Plus: Salburg no Renkinjutsushi 3

21.06.2001

Třetí díl série Atelier a zároveň závěrečný díl Salburg trilogie nás zavede dvacet let před události z Atelier Marie. Mladá alchymistka Lilie přichází do města Salburg s cílem vybudovat alchymistickou akademii, která je v sousedním království El Baldor již zaběhlá a vzešlo z ní spoustu mladých talentů. Lilie to ale nebude mít lehké, jelikož v první řadě musí přesvědčit zdejšího krále, aby na nápad přistoupil.

Jelikož hra předchází událostem z minulých dílů, má hráč možnost potkat některé ze známých postav v mladším věku a zároveň tak být svědkem počátků alchymistické činnosti ve městě Salburg, kde Marie a Elie, protagonistky minulých her, vystudovaly. Hratelnost zůstává klasicky nepozměněna a opět disponuje tahovými party-based souboji či množstvím předmětů pro alchymistické pokusy. Nechybí ani dvanáct různých zakončení.

O necelý rok později vyšla Plus verze s různými bonusy. Hra se tentokrát nepodívala mimo PlayStation 2 a tradičně ani mimo japonský trh.