@Widl (22.03.2015 10:44): No nevím, úplně jim nevěřím, v rozhovoru píšou o tom, jak je to přesné na milimetr hm, to by byli asi lepší než iRacing i s jejich novým zařízením, se kterým to má být dokonce i rychlejší, to se jim na Nordschleife bude hodit.
Takže kdo ví, jak to doopravdy je, když Turn 10 vypouští takové kecy. Stejně tak mě ale překvapilo, že dříve dělali tratě s armádním GPS klíčem. Měl jsem za to, že k tomu se nikdo mimo armádu ani nedostane, tedy armádu a letecké společnosti.
@speedevil (21.03.2015 21:57): Mně to příjde, že jak Kunos nabrali nové lidi, tak jim někdo z nich otevřel oči a řekl, co všechno dělají špatně a proto teď spoustu věcí předělávají (k lepšímu). To, že nejedou módy mě taky sere, ale určitě je to jen dočasně.
@Widl (22.03.2015 01:29): Tak tomu moc nevěřím, v nějakém díle Inside Sim Racing o tom mluvil a pokud jsem dobře rozuměl, tak říkal, že tam je částečný sken, říkal "partial", tak jedině že by kecal, nebo že bych se přeslechl. No každopádně s tou retard fyzikou Forzy na tom stejně nezáleží.

EDIT: Jo a koukám na to, spousta vysokých obrubníků je nahrazena nízkými, asi aby se jim to chudáčkům jelo jednodušeji, takže nezájem.
@speedevil (21.03.2015 21:57): Na nějaké sáhodlouhé odpovědi jsem dnes již příliš ospalý. Ale upozornil bych na jednu věc, nezaměňovat Dream Pack DLC a update 1.1, jelikož nejsou jedno a totéž.
Také mě tento přístup štve, měli by zachovávat zpětnou kompatibilitu, na druhou stranu kvalitní mody autoři aktualizují, ty stovky šmejdů ať si klidně zmizí.
Z čeho mám víc strach jsou aplikace. Stefano se na Twitteru vyjadřoval, že chce Python vyhodit a místo něj dát C++, takže by všechny aplikace přestaly náhle fungovat, to by byl větší problém. Už dříve několikrát přestaly fungovat i dashboardy. Teď používám nějaké aplikace, bez kterých bych Assetto už vůbec nejezdil a kdyby jejich autoři C++ třeba neovládali, takže by ty aplikace skončily, pak by pro mě celé Assetto skončilo spolu s tím.
Ale snad nebudou tak blbí a neudělají takovou pitomost. Holt tak to dopadá, když kvůli tlaku vydají něco, co mělo být stále Early Access.
K Nordschleife ještě toto, oficiální verze i běhá líp. Dle lidí jim na Snoopiho verzi jde tak 10 AI, kdežto na oficiální zvládají i 20 AI.
Počasí pak v menu normálně je od verze 1.1. Momentálně je 1.1.3, to jsou jen hotfix aktualizace, seznam změn je vždy v txt ve složce hry.
OK, tak tu máme Dream Pack, Nordschleife je klasika, která v AC určitě potěší každýho fanouška virtuálního závodění. Ano, je to pěkné, ale nad verzí "nord_snoopy" bych ještě nos neohrnoval. To je sice hezký, že než vznikla tahle verze z DreamPacku, někdo běhal pár let po Nordschleife s nějakym lejzrem, ale vypadá to tak, že pro funkčnost trati (i aut z Dream Packu) je nutnej zase další update hry, kterej podle mě neni k fanouškům hry moc přívětivej. Chceš jezdit v AC lejzrovej Nordschleife? Tak jo, ale jenom s ofic kárama od Kunos. OK, ve hře je pár aut, ze kterejch si můžu vybrat, ale co když jsem si oblíbil auto do AC od nějakýho kutila?
Někteří hráči AC k tomu přistupujou tak, že to co se do AC nekoupí na Steamu, stojí za ho*no... a tak trochu je chápu, na youtůbe je hafo odkazů na konverty pochybné kvality, který sice ze zvědavosti vyzkoušim, ale nakonec uznam, že je to ve většině případů ztráta času a v PC jen zabírání místa na HD. Ovšem jsou i povedené módy - co třeba takovej URD EGT? A co opěvovaná Miura P400SV, která je (nebo bude?) oficiálním autem v AC? Dá se s ní jezdit na Nordschleife z Dream Packu?
Ale co, neni to první a nejspíš ani poslední "vylepšení" v podobě update na jinou verzi hry, která udělala pakárnu těm, kteří si v AC oblíbili i jiná, než Kunos-vozítka... třeba změna u SFX souborů (místo WAV souborů jeden .bank soubor), když někteří kutilové své výtvory předělali, najednou se objevila "vylepšená" verze, kde zvuky neofic. kunos-aut nefungovaly správně při TV-cam replayi...
A co teď ta poslední verze hry? Neumim anglicky a než jsem to stačil vyzkoušet, tak to tam zablokovali, ale na racedepartment.com myslim někdo dal jakési patche, který - jestli jsem to dobře pochopil - měly řešit problém, kdy od verze AC 1.1.x ve hře nefungovaly auta od kutilů - netušíte proč jim tak vadí, že si někteří hráči chtěj v AC zajezdit i s jinejma kárama, než s těma od Kunos? Co kdyby nechali na hráčích, s čim chtěj v AC jezdit? Nevzpomínam si, že by se něco takovýho dělo třeba v rF nebo hrách od SimBin - nebo jo?
PS: Jaká je teď vlastně poslední verze AC? Viděl jsem 1.1.1, kde byl jakejsi pokus o "změnu počasí" (od jasno po šílenou mlhu, kde je vidět kulový), pak ale i 1.1.3, kde je sice ve složce "content" taky složka "weather", ale v menu hry už se "počasí" jako ve verzi 1.1.1 měnit nedá - co máte v PC vy?
@Hoonza (21.03.2015 21:32): Ale je, co vím, tak Forza má jen částečný sken, nevím přesně jak částečný, ale vsadil bych se jen na Nurburgring část. Tedy nepatrná část.

EDIT: Nebo jsou naskenované elevace, délky, šířka a tak, ale nejsou naskenované drobnější nerovnosti, okolí a tak. Vím, že to někde říkali, ale zdroj teď asi nenajdu. Není to plnohodnotný sken jako má Assetto a jako bude mít iRacing.
[neexistující komentář]: Jen takový detail, laserově nascanované Nordschleife bylo už ve Forze 5, takže v AC v tom není první :-)
Se smyčkou naprostá spokojenost, ty dva roky práce jsou prostě vidět. Drobné detaily typu únikový zelený asfalt imitující trávu ve stoupání nad prvním karuselem mě těší při každém průjezdu. Ještě tak kdyby se vyjetím z tratě dalo tahat bláto na trať bylo by to téměř dokonalé. Nisan částečně ukojil můj hlad po japonských samurajích, ještě bych prosil novou rézu tedy vlastně WRX STi a budu spokojen zcela :)
@KRoman47 (11.03.2015 21:03): U mě vládne spokojenost. Teď už mi tam můžou hrnout jen auta a budu mít co dělat na hodně dlouho :D Schválně jsem si nejřív zajel tu v pCARS, tu Snoopyho a pak na grande finále tuhle oficiální a je to nebe a dudy. Krásně hladký, vyprofilovaný a dá se na to koukat.

Mno a z aut u mě kralují samozřejmě obě starý DTM - obvzlášť ta Alfa je parádní. Už mi tam chybí jen Calibra, ale toho se bohužel asi nedočkám.
Jo, je to fajné. Nord mám tolik naježděný, že už mě ta trať ani nebaví, ale mají ho udělaný fakt hezky, vizuálně jiná liga než ostatní tratě v AC. U aut mně příjde kvalita trošku kolísavá, některé kokpity a zvuky jsou slabší, jiné zase naopak vyčnívají nad standardním obsahem v AC. Každopádně za ty prachy (ve slevě) to je parádička.
Tak co říkáte na Nordschleife? Do teď byla jednoznačně nejlepší verze pro rFactor 2, ta je vážně vymazlená, ale toto je úplně úplně někde jinde. Na tomto si dali vážně zatraceně záležet a ty auta! McLaren F1 GTR je něco naprosto fantastického, pro mě osobně teď nejlepší vozítko v celém AC.
Tak jsem zvědav, kterak dopadly ty dva roky jejich práce na severní smyčce.
Dvakrát nepůjdu na motokáry a můžu si to dovolit koupit :)
@joddy (08.03.2015 18:27): To rozhodně není, já to už dlouho vyhlížel a vzal to hned, jak se to na Steamu objevilo. + pokud nevíš, tak vyjde očekávaný update 1.1, který spoustu věcí vylepší, ale pitstopy pro AI (a tím pádem pro singl) stále nebudou.