@Astalavista (17.12.2023 15:53): nevyřešil, resp. 90210 mi tehdy poslal přímo upravenou hru. Resp. uploadnul to na ulož.to a mezitím to smazal. Když budu mít chvíli, podívám se, jestli ti ještě nemám na externím disku, ale vzhledem k tomu, že to bylo před jedenácti lety a před dvěma notebooky, moc si od toho neslibuji.
[přesunuto z komentářů]

Prostě hra mého dětství. Už si ji uplně nevybavuji ale pořád doma schraňuji originálku a přemýšlím jak ji dostat do telefonu, ani na Win 7 jsem ji nerozběhl protože odmítá instalaci. Když někdo bude vědět tak písněte.
@Fingon (23.07.2012 12:16): Super, ale příště neklikej tak rychle, člověk si ani nestihne přečíst texty :) A jestli budeš mít náladu, tak natoč videa i pro některé další staré české hry, takovýchto materiálů není na netu mnoho a pár lidí by to určitě ocenilo (včetně mě).
Joj, tohle je maso... už je to dlouho, co jsem si musel ke hře dělat vlastní mapu a bohužel jsem doma nenašel čtverečkovaný papír... koridory tu vypadají všechny stejně (zatím jsem vlezl do dvou jeskyň/štol) a ze všeho nejhorší nejsou trpaslíci, ale skřeti a šílený soubojový systém. Klik klik klik klik klik promach klik klik skřet ubere jednou ranou půl zdraví. A těch léčivých kořínků se v jeskyni moc neválí...

Nejdřív jsem škrtal jednu louč od druhé, abych to pořádně zmapoval - pak jsem to prostě jen proběhl nejkratší cestou k východu. Ale všechno by bylo v klidu, nebýt těch soubojů - a bohužel jsem nikde nevygooglil, jak zprovoznit ten cheat inzerovaný při spouštění hry.

Příjemné překvapení - možnost řešit problémy více způsoby. Jak narovnat kliku od katapultu? Buď zajít za kovářem, který to udělá za deset měďáků, nebo poprosit týpka s kladivem na ulici, který to udělá, pokud mu od blízkého obchodníka koupíte hřebíky za sedm měďáků, což jde usmlouvat na šest. Super:)
Me to jede v pohode, konkretne ta zakoupena verze z Oldgames. Zkousel jsem to n XP.

Je to zajimava hra, neni vubec spatna a grafika stredovekyho mesta vypada opravdu skvele.
Ach jo, za nic se mi to nedaří spustit... mám staženou verzi z rpghry.net (včetně cracku od samotných autorů), demo z DJových stránek mi jede bez problémů (a když už to jednou mám, platit se mi za to nechce), ale ta potvora se nechce rozjet - ať už hru zkopíruji, nebo nainstaluji ze setupu, přehraje se mi logo Vochozky a Nosense, jsem počastován intrem a následuje chybová hláška "chyba při diskové operaci".

virtuální mechaniku loguji s parametry / -t cdrom -ioctl
Tuhle hru jsem si koupil asi za 10 Kč v shopu na Svoboďáku a hrál jsem ji všehovšudy asi tak jednou a to jenom chvilku, takže nemůžu říct jaká ta hra je, ale hodlám se to zjistit...