Arthur's Knights: Origins of Excalibur

Arthur's Knights: Tales of Chivalry, Artušovi rytíři

2000

Příběh rytíře Bradwena nás přenáší do mýtických věků staré Anglie, do doby jen krátce poté, co zemi opustila vojska římských císařů. Bradwen je nemanželským synem krále Cadfanana a současně vůdcem kmene Artébatesů. Jeho nevlastní bratr Morganor, jenž je dědicem trůnu, vyžene čestného rytíře, který mu jako poslední stojí v cestě za převzetím vlády nad celou zemí a naplněním jeho zlovolných úmyslů. Bradwen vyráží na cestu cti a rytířských zásad s cílem zmařit zlé pokusy Morganora a znovu nalézt svoji ztracenou čest a místo, jež mu právoplatně náleží.

Děj této rytířské adventury je vyprávěn dvěma způsoby. Na jejím začátku má hráč možnost zvolit, zda Bradwen, jehož ovládá, bude ctít křesťanské zásady, a pak jej v průběhu hry provází sir Lancelot, nebo zda bude příběh vyprávěn pohledem pohanského bojovníka. V tomto případě se setkáme i s kouzelníkem Merlinem. Každá z dějových linek je nezávislá na té druhé. Hra postrádá akční prvky. Souboje, ke kterým dochází, probíhají automaticky a hráč se jich aktivně neúčastní. Prohru nebo výhru určuje to, zda vybral pro souboj správnou zbraň.

Vývojáři použili detailně animovaná předrenderovaná pozadí s modelovanými 3D objekty a doplnili je originální hudbou a realistickým zvukovým doprovodem.

Hru u nás vydala Cenega pod názvem Artušovi rytíři v kompletní české lokalizaci včetně dabingu.