Arthur's Knights 2: Merlin's Secrets

Arthur's Knights 2: The Secret of Merlin

2001

Arthur's Knights 2: Merlin's Secrets (v Americe jako Arthur's Knights 2: The Secret of Merlin) je adventurní hrou, vytvořenou firmou Cryo a patřící do sbírky Legend Collection, shromažďující hry na motivy známých legend (patří mezi ně např. Time Machine nebo Odyssey: The Search for Ulysses). Další příběh Artušových rytířů začíná v Británii, krajině bez krále, zalidněné kouzelníky, vílami, obry, skřítky, elfy a v neposlední řadě samotnými udatnými rytíři. A tu jednoho dne vyslovil kouzelník Merlin věštbu, že ten, kdo vytáhne bájný meč Excalibur z kamene, stane se králem.

V prvním díle tohoto dobrodružství jsme se setkali s rytířem Bradwenem, kterého Artuš ustanovil novým vládcem Atrebatu. Druhý díl zde navazuje a zavádí nás do chvíle, kdy se Bradwen vrací do Atrebatu, aby zde začal vládnout. Při korunovační ceremonii však mladý vladař zjišťuje, že je jeho rod stižen strašlivou kletbou a vy tak v jeho roli musíte přijít na to, jak tuto kletbu zrušit.

Na začátku hry si budete muset vybrat, za jakou stranu celý příběh odehrajete (křesťané nebo Kelti). Protože jde o adventuru, budete zde překonávat zadané úkoly a puzzly, nalézat a sbírat různé předměty a shromažďovat cenné informace od postav, abyste je později mohli použít. Předměty i zápisky, které během putování objevíte, se ukládají do přehledného inventáře.