Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Ostatní

K dnešnímu datu hra obsahuje více jak 220 unikátních vozidel, z nichž naprostá většina jsou stroje reálné, ať už sériově vyráběné nebo různé prototypy. Stroje čistě "papírové", které nikdy neopustily rýsovací prkno, jsou zde zastoupeny pouze v počtu několika kusů a i tak vesměs vycházejí z již existujících strojů.
Ve hře Armored Warfare mimo jiné najdete i teastovací okruh Alabino, což je reálný tankodrom nacházející se v Rusku, na němž se každoročně koná tankový biatlon. Pomocí něj můžete každý tank, i ten, který ještě nevlastníte, vyzkoušet bez rizika střetu s nepřítelem.
Hra je veřejnosti přístupná od 8.10.2015. Majitelé "zakladatelského balíčku" (lze zakoupit na stránkách hry) hru mohou hrát již od 1.10.2015. Začátek otevřené bety je poslední případ, kdy se restartují statistiky a postup hráčů. Co odehrajete v otevřené betě vám zůstane i po vydání finální hry.

Pár faktů do začátku:

- Žádná prémiová munice
- RNG je nastaveno na +/-10%. Výjimkou je HEAT munice, která má RNG +/-15%
- Vystřelený projektil má "tvar" koule. Má tudíž určitou velikost a nemusí proletět každou skulinkou. Je taky možné, aby se dva projektily srazily ve vzduchu.
- Obecně se budou používat vozidla od roku 1950 až po současné prototypy. Papírová vozidla (technika která existovala pouze na papíře a jejíž prototyp nebyl postaven) nejsou v plánu a vývojáři je ve hře nechtějí. Vozidla používaná před rokem 1950 nejsou vyloučena.
- Tier 8 je ekvivalentem tieru 10 z WoT. Tiery 9 a 10 budou jakoby tier 11 a 12.
- V budoucnu bude implementována funkcionalita obojživelných vozidel.
- Uvažuje se nad přidáním dalších tříd vozidel.
- V současnosti existují mapy s velikostí 1400x1400 metrů.
- Poloměr renderovacího kruhu, tj. maximální vzdálenosti na kterou vidíte vozidla, je 707 metrů. V případě implementace větších map se toto číslo na těchto konkrétních mapách může změnit.
- Dynamické počasí bude součástí hry a bude ovlivňovat gameplay.
- Noční mapy a mise jsou v plánu.
- Matchmaker bere v potaz jak vylepšení vozidla, tak množství bitev v daném vozidle. Jakmile je utvořena místnost 30 hráčů, jsou týmy primárně vybalancovány podle tieru a typu vozidel a následně jsou dále upraveny podle statistik samostatných hráčů.
- Čety nebudou mít záměrně zhoršený matchmaking.
- Speciální bitvy mohou mít šestnáctou pozici pro velitele, který nebude řídit tank, ale může koordinovat tým.
- Hráčské modifikace nejsou povoleny. Do budoucna zůstává otevřená otázka schválených modifikací.
- Tanky bude možno otestovat ještě před jejich zakoupením ve speciálních testovacích místnostech.
- Pracuje se na detailním prohlížeči tanků. Kromě pancíře v něm půjdou vidět i interní moduly.
- Replay systém bude implementován
V Armored Warfare najdete mimo tradiční techniky známých velmocí (Amerika, Rusko, Francie, Anglie a další) i několik zástupců vojenské techniky České a Slovenské. Například OT-64 Cobra, OT-65A Vydra, BVP-M2 Šakal nebo ZUBR PSP.
Armored Warfare stabilně nabízí šest herních módů. V rámci PvP jsou to "Náhodné bitvy" a "Globální operace", v nichž mohou hráči porovnat své síly proti sobě. V režimu kooperačních PvE misí jsou to "Operace" a příběhové "Speciální operace" proti botům. Pro klany jsou zde pak "Hodnocené bitvy" a "Speciální operace" se zvýšenou obtížností. Občas se ve hře objevují i speciální, časově omezené režimy při příležitostech různých eventů.