Armageddon Empires

16.07.2007

Tahová/desková karetní sci-fi strategie odehrávající se kolem roku 2345, tedy po víc jak 300 letech od prvního mimozemského útoku na Zemi, který byl pro lidstvo zdrcující, kdy z celé populace přežilo necelých 9 milionů lidí. Válčí mezi sebou dvě mimozemské rasy (Xenopods a Machine Empire), lidé a mutanti.

Na začátku je nutné zvolit jeden z přednastavených balíčků karet nebo si postavit vlastní. Karty reprezentují většinu herních aktivit, včetně jednotek, staveb a výzbroje. A pak hurá na bojiště. Armageddon Empires se odehrává po kolech a hráči si před každým kolem hází na pořadí v jakém budou hrát. První věcí na hexovém bitevním poli je stavba základny, ta se umístí na jedno z možných polí a produkuje po jednom kusu od každého ze čtyř zdrojů (populace, suroviny, energie a technologie). Hráč má na kolo přidělený určitý počet akčních bodů, které může využít k vyvolání karet, pohybu jednotek po mapě a podobně. Cílem hry je porazit všechny protihráče.

[neexistující komentář]: Výborný komentár. Som rád že si mi v ňom (aspoň základne) osvetlil aj herné mechaniky, ktoré hra vôbec nevysvetlí a práve kvôli tomu mi príde systém celkom zložitý. A anglický manuál sa mi vážne študovať nechce, takže za tento koment som vážne rád :)