AreaZ

AreaZ Game

Nehotová verze
24.10.2019

Slovenská hra AreaZ je hardcore survival záležitosť.
Vašou úlohou je skrátka prežiť a popritom sa spoliehať výhradne na vaše vedomosti a skúsenosti s prežívaním v rôznych oblastiach (na začiatok to bude pláž, džungľa a močiar, neskôr i lesy, vidiek a zasnežené hory). Okrem toho, že si musíte dávať neustále pozor na dostatok energie, pravidelný prísun vody, teplotu, či zdravie, ohrozovať vás budú aj všeprítomní predátori a prírodné živly. Budete sa musieť naučiť nachádzať si potravu, vyrábať rôzne veci (nástroje na lov, oheň, prístrešok), loviť zver, či ukrývať sa pred nepriaznivým počasím. Každá akcia vás stojí energiu a pokiaľ jej nebudete mať dostatok, tak jednoducho zomriete. Preto si musíte dobre premyslieť každý krok, nakoľko zlé rozhodnutie vás môže stáť život.

Je to opravdu těžká hra, prozatím jsem dvakrát hru začal a nepodařilo se mi přežít do dalšího dne. Hlavní postavu tvůrci posadili na malý ostrov (je jedno, jestli muže nebo ženu) a nechali hráče, aby si našli způsob jak přežít další den.

Ostrov je to velký a v postupu Vám pomáhají úkoly, které Vám napoví, jak přežít každou minutu. Jak si vytvořit ohniště, jak si vytvořit zbraně a postupně (tedy, já k tomu zatím nedošel) jak si vyrobit pasti na zvířata.

Při respawnu na ostrově máte energii, kterou můžete nabít jídlem, vodou... Ale utrácíte energii pomocí jakékoliv činnosti, kterou můžete na ostrově dělat. Hlavní způsobem utrácet energii je tvoření věcí z nasbíraných věci a postupné běhání po ostrově. Opravdu si musíte rozmyslet, za co se svojí energii uděláte. Najít jídlo, pití je těžké, a tak přežití vaší oblíbené postavy není snadné.

Grafika hry je velmi jednoduchá, a tak hru rozběhnete plynule na většině normálních počítačích. Je vidět, že se na hodně věcech v rámci předběžného přístupu neustále pracuje. Každou chvíli něco tvůrci vylepší. Denní cykly, mlhu, nové možnosti, jak energii svého avatara nabít, a tak hra, až bude kompletní, tak bude ještě lepší a bude mít všechno, co by si fanoušci hry přáli.

Hlavní bodem tohoto článku je to, že určitě podpořte československé tvůrce, aby je bavilo tvořit hry. Hra AreaZ je v předběžném přístupu, a tak každá stovka se hodí.