Ar tonelico II: Melody of Metafalica

20.01.2009

Nepřímé pokračování Ar tonelico: Melody of Elemia se odehrává u druhé ze tří věží Ar tonelico přibližně rok a půl po závěru prvního dílu. V jejím okolí se rozpíná kontinent Metafalss. Rasa reyvateilů je zde ohrožena neznámou epidemií a místní církev vysílá hrdinu hry, rytíře Croixe, aby našel zdroj epidemie. Jeho mise se ale nezdaří a navíc se ještě zaplete do politického spiknutí týkajícího se legendární utopie jménem Metafalica.

Nový soubojový tentokrát umožní hráči mít v boji dva reyvateily a každé z nich přiřadit jednoho ochránce. Je rozdělen na dvě fáze. V útočné můžou postavy libovolně provádět útoky, dokud jim nevyprší čas. V obranné zase musí zabránit soupeřům v útoku na oba zpívající reyvateily. Zároveň nyní své písně musí synchronizovat, aby zvýšil jejich sílu. Vrací se také Dive systém odemykající nové písně.

Trilogie Ar tonelico je zakončena posledním dílem Ar tonelico Qoga: Knell of Ar Ciel.