Ar tonelico: Melody of Elemia

06.02.2007

Ve středu světa Sol Ciel stojí od pradávna věž Ar tonelico, pozůstatek již zaniklé civilizace, a pod ní jediný létající ostrov. Lidé, kteří ostrov obývají jsou na technologicky pokročilé věži závislí a jediný, kdo ji dokáže spravovat je uměle vytvořená rasa lidí zvaná reyvateilové. Tato, čistě ženská, rasa komunikuje s věží pomocí písní v prastaré řeči Hymnos.

Hlavní postavou hry je Lyner Barsett, rytíř chránící vyšší patra věže Ar tonelico a jeho úkolem je chránit administrátora věže Shurelii. Jenže ve věži se začínají stále častěji objevovat viry. Lyner při boji s nimi ztroskotá na spodním ostrově a pouze díky Aurice přežije. Teď se musí za každou cenu dostat zpět do věže.

Tahový soubojový systém Ar tonelica se točí kolem reyvateila (hráč může mít v boji pouze jednoho) a tří jejích ochránců. Nejdůležitějším prvkem bojů je právě ochrana reyvateila, který pomocí písní používá magii. Další podstatnou složkou hry je systém zvaný Diving, kde se Lyner "ponoří" do duše reyvateila a pomáhá ji s jejími pochybnostmi. Pokud je úspěšný odemkne si nové písně použitelné v boji.

Melody of Elemia je první částí Ar tonelico trilogie.

@Solidor (05.04.2024 16:54): Tak to jsem zvědavý, mě už tady přijde ten souboják docela fajn, jen teď mám už naučený metody co platí a nic víc po mě ta hra nevyžaduje. Že je to docela jednoduchý, s tím že můžu prakticky solidně si vyhealovat během bossfightu partu na delší dobu atd.