Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Animal Quest

96
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
strategie > tahová strategie
dětská > logická pro děti
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1996 PC
Vývojáři:
Alive Software
Oficiální stránky:
http://www.alivesoft.com/animalquest.html
Animal Quest je dětskou výukovou hrou, jejíž vývoj započal v roce 1991. Hráč si může zvolit jednu ze tří oblastí - les mírného pásma, savana a oceán, a následně jedno zvíře, které tuto lokalitu obývá.

Cílem hry je dostat se do posledního levelu, po cestě nasbírat potravu a pokud možno se nenechat sežrat nějakým predátorem. Hráč má na výběr z bohaté palety zvířat, která jsou rozdělena do tří obtížností (Např.: v lehké obtížnosti je hra za vlka a další velké predátory, zatímco na nejtěžší si hráč zahraje za polní myš).

Levely jsou rozděleny mřížkou na jednotlivá pole, jedná se o tahovou hru, tudíž musí hráč taktizovat a najít cestu přes množství překážek a predátorů. Ve hře se lze podívat do encyklopedie, ve které jsou jednotliví tvorové popsáni. Zároveň, je popsán přehled predátorů a kořisti.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Animal Quest byla jednou z her, které ke mě doputovaly s prvním počítačem. Vedle Commander Keen 4, Biomenace, Duke Nukem jsem tak donekonečna hrál i tuto hru. To vše v doprovodu klasické hudby, která hru provázela

Musím přiznat, že v tehdejších dobách jsem většinou moc úspěšný nebyl a chytal mě jeden predátor za druhým ale musí se nechat, že jsem byl malý a z některých bodů se opravdu utéci nedá. Hra tak většinou končila tím, že jsem si jednotlivé mise projel pouze za medvěda (neměl žádné predátory).

V této hře opravdu žádné složitosti nehledejte, je velice prostá a popravdě dnes už nic nenabízí. Pro mě se ale stále jedná o veliký kus nostalgie.

Pro: První setkání s Pc hrou

Proti: Vlastně nic nenabídne

+2