Ancient Rome

Antický Řím

15.02.2010

Ancient Rome je budovateľská stratégia, v ktorej sa hráč ocitá v úlohe guvernéra a má za úlohu rozvíjať územie Rímskej ríše.

Caesar a rímsky senát nutne potrebujú schopného vládcu, aby uskutočnili svoje veľkolepé plány rozvoja rímskeho impéria. Zároveň je nutné, aby bolo rímske myslenie a spôsob života rozšírený aj do vzdialených provincií ríše. Dôveru cisára aj senátu je však potrebné si zaslúžiť. Hráč ma preto prideleného poradcu, ktorý mu poskytuje cenné rady a je nápomocný v prípade, že sa dostane do problémov,

Hlavnou úlohou hry je dostať pod svoju vládu niekoľko desiatok osád a lokalít, ktoré majú byť neskôr pretvorené na významné mestá. Hlavná snaha tak musí smerovať k vykonaniu prvých krokov pri zabezpečovaní týchto území a k príprave na ich osídlenie rímskymi občanmi. Uznanie samotného Ceasara a rôzne odmeny na seba potom nenechajú dlho čakať.

Hra v rozšírenej verzii, určenej pre digitálnu distribúciu, obsahuje celkovo 30 úrovní.
Česká verzia hry je distribuovaná firmou Špidla Data Processing pod názvom Antický Řím.