Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

An Elder Scrolls Legend: Battlespire


Zajímavosti

Příběh

Při tvorbě postavy je možné si zvolit i její pohlaví. Tato volba neovlivňuje jen podobu vaší postavy, ale má i drobný vliv na příběh. Jedním z úkolů hlavní postavy je zachránit svého přítele. V případě volby ženské postavy je tím přítelem muž jménem Josian Kaid, v opačném případě je jím žena Vatasha Trenelle. Volba pohlaví má také vliv na závěrečné outro, které má také dvě varianty, právě podle toho, zda hrajete za muže nebo ženu.

Easter eggy

Na konci prvního levelu lze seskočit do propasti na jejímž dně je ukryta jeskyně a v ní si můžete promluvit s obří "falešnou želvou" (Mock Turtle). Jedná se o odkaz na knihu Alenka v říši divů od Lewise Carolla. Mimochodem termín Mock Turtle je slovní hříčkou vyplývající z termínu "Mock Turtle Soup" tedy falešná želví polévka. Existuje li falešná želví polévka musí existovat i falešná želva, ze které se tato polévka vaří...

Ostatní

NEJZÁVAŽNĚJŠÍ BUG VE HŘE
V 5. levelu dochází k závažnému bugu, který dokonce může způsobit i nemožnost dohrání. Hra totiž vždy po opuštění do DOSu a znovunahrání sejvu vytvoří jakési objekty, které postupně zvyšují velikost souboru "SAVETREE.DAT". Problém ovšem je, že hra se restartuje i po každé "smrti" postavy. Ve chvíli kdy velikost souboru "SAVETREE.DAT" dosáhne kritické hodnoty (2563 - 3723 kB), což představuje cca 30-50 nahrání, hra není schopna se nahrát a spadne do DOSu při každém pokusu o použití takto poškozeného sejvu.
Proti tomuto bugu v podstatě není jiné obrany než zazálohovat sejvy na konci 4. levelu a během 5. levelu ukládat hru co nejméně. Bug se naštěstí vyskytuje jen v tomto levelu.