Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Amnesia Fortnight 2012

01.02.2013
45
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Amnesia Fortnight je kolekcí osmi herních prototypů od společnosti Double Fine vytvořených za pouhé dva týdny. Pět z těchto prototypů bylo vybráno hlasováním fanoušků projektu, kteří si za jeden americký dolar koupili hlasovací právo. Hlasovalo se v listopadu roku 2012 z celkem dvaceti tří možných návrhů. Amnesia Fortnight 2012 vyšla v krabicové i digitální podobě a krom herních prototypů obsahuje také ještě soundtrack a dokument o projektu.

Pěti vybranými projekty byly Autonomous, Black Lake, Hack ‘n’ Slash, Spacebase DF-9 a The White Birch. Třemi bonusovými prototypy pak Brazen, Costume Quest (prototype) a Happy Song.

Přičemž:

Autonomous je adventurou z pohledu první osoby odehrávající se ve světě ne nepodobnému tomu z univerza Tron. Pro přežití v tomto světě je potřeba postavit tzv. automatony, které eliminují veškeré nebezpečí vám hrozící. Autonomous jako jediná hra z kolekce obsahuje systém achievementů služby Steam.

Black Lake a The White Birch jsou především explorativními hrami. V Black Lake se v roli jedné malé slečny vydáte k černému jezeru uprostřed lesa, které by podle ní mělo být zdrojem zla šířícího se lesem. Cestu k němu budete muset najít stopováním lišek, které se ale postupem času mění v hrůzu nahánějící démony, kteří vás mohou… uspat. V The White Birch nepůjdete zlu naproti, ale naopak se budete snažit mu utéct. Zdrojem zla je tentokrát les sám a místem možné spásy vysoká věž, po níž budete šplhat.

Hack ‘n’ Slash se na první pohled zdá být napodobeninou slavné Zeldy. Jenže zbraní hlavního hrdiny bude spíše jeho laptop než meč či prak. Pomocí laptopu se bude snažit zdejší hádanky vyřešit podváděním a háčkováním samotné hry, v níž vystupuje.

Brazen je akční fantasy hrou z pohledu třetí osoby inspirovanou dobrodružnými Harryhausenovými dobrodružnými filmy. V této hře se zhostíte role jednoho ze tří zabijáků nestvůr, kterými jsou robustní bojovník, hbitá bojovnice a opilý bojovník.

Spacebase DF-9 je simulátorem ředitele vesmírné základny. Costume Quest pak jak již název napovídá, je původním prototypem stejnojmenné hry od Double Fine a Happy song je původním prototypem hry Sesame Street: Once Upon a Monster!, která vyšla jen pro XBOX 360.


Poslední diskuzní příspěvek

@h4nek (13.06.2013 16:58): Například mnohé freeware hry jsou vlastně prototypy pozdějších komerčních her a přesto si zde své místo jistě zaslouží. Zvlášť každá z her AF2012 přidána nebyla, protože zvlášť dostupné nejsou. S hodnocením problém nevidím, tedy alespoň ne větší než s hodnocením například povídkové knihy či filmu.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.