Amelie's Café

Restaurace u Amálky, Bistro u Amélie

2009

Diner Dash uskutečnil v rámci casual her malou revoluci a tím se stal velmi oblíbený. Jednoduchá, rychlá a zábavná hra, která přilákala ke casual hrám ženy, protože mužům se asi moc nechce hrát na servírku. A když je něco úspěšné, začínají se samozřejmě objevovat herní klony, respektive napodobeniny, které jsou buď lepší, nebo horší, než originál. Jedním z mnoha klonů tohoto hraní na servírku je i Amelie's Café.

Opět máte kavárnu (kterou jste získali od svého dědy, který odjel na cestu kolem světa), opět máte časový limit a opět máte spoustu hladových zákazníků. Koncept originálu je vylepšen, máte několik kuchařů, každého na jiné jídlo a různé mini hry, které jsou v plné verzi hry (zdarma je hodinový trial). Za utržené peníze si můžete svou kavárnu samozřejmě vylepšit, nakoupit nové vybavení a později se dostanete i k jiným kavárnám, které jsou celkem tři.

Tak vzhůru do toho, zákazníci čekají!

Hra byla vydána v ČR pod názvem Restaurace u Amálky firmou Špidla Data Processing.

Tak, co o téhle hře napsat, když všechny tyhle hry jsou skoro stejné, jen se vymění lokál. Je to jeden z těch horších klonů, i když herní princip je stejný, graficky se hra také nijak neodlišuje od jí podobných, takže proč mne to tak nějak nebavilo? Není to tím, že nejsem ženská, pár těchhle her už jsem hrál a dal bych jim o dost vyšší hodnocení, ale Améliina Kavárna mne nechytla asi z toho důvodu, že je to taková nuda no. Že tam mám kuchaře a nemusím se s vařením smolit sám mi nesedělo, raději v podobných hrách "vařím" sám. Navíc, jídlo uvaří, ale pracoviště jim musím uklízet já, no to je vážně vrchol. Uklízí vám snad šéf pracoviště? Kde to jsme? Prostě mi připadne, že je to do hry zakomponováno jen proto, aby se Amélie na vaření taky nějak podílela, jiný důvod v tom nevidím a připadá mi to nelogické. Jinak hra jede v předepsaných kolejích, oškubat co nejvíc spokojených i nespokojených zákazníků, za utržené finance si řádně vytunit kavárnu. Pak zase nová kavárna a kolotoč objednávek a kasírování se točí dál.

Je mnoho podobných, ale lepších her, které toho dokáží nabídnout o dost víc než tahle.

Pro: Klasický zábavný princip,

Proti: který je ale podán trochu divně. Chybí také nějaká vedlejší motivace (v jiných hrách si ze zisku stavíte třeba dům).