Amazing Adventures: The Forgotten Dynasty

06.04.2011

V Číně byly objeveny pozůstatky dosud neznámé dynastie, datující se ještě před prvního známého císaře. Hráč je vyslán muzeem, aby nalezl co nejvíce artefaktů...

The Forgotten Dynasty je další hra ze série Amazing Adventures. Jde o klasického zástupce žánru hidden object, tedy hledání objektů v obrazovkách přetékajících předměty. Hra je rozdělena do 25 misí, z nichž každá obsahuje od dvou do sedmi levelů. Na konci každé mise hráč obdrží krátký popisek aspektu čínské kultury a několik dlaždic mahjongu, na který přijde řada na samý závěr. Každá hidden object obrazovka je následovaná minihrou. Miniher je několik druhů, od půlených obrazovek, ve kterých musíte poznat deset rozdílů, přes klasické skládání puzzle až po Bejeweled Blitz a několik dalších.

Hráč je za úspěšně nalezení předmětů odměněn body. K dispozici jsou dvě různé obtížnosti (časový limit a omezené nápovědy vs. bez limitu a nápovědy dostupné kdykoli za určitý bodový postih). V každé obrazovce jsou rovněž ukryté symboly jin a jang, po nalezení pětadvaceti dvojic se v hlavním menu zpřístupní dva další módy hry - neomezené hledání předmětů a neomezený Bejeweled Blitz.

Kdyz mi moje milovana sestra darovala k Vanocum tuto hru (misto China: The Forbidden City od Crya), prilis jsem radosti neskakal, zvlaste pote, co jsem zjistil, ze to je hidden object. Nakonec jsem si ale dal tu praci a behem nekolika dni hru dohral (a behem nekolika dalsich dni i volne hledani nejakych 2000 skrytych predmetu). Prekvapila me kvalita titulu, tedy vlastnost, kterou jsem si s timto subzanrem dosud prilis nespojoval.

Ac se na prvni pohled muze zdat cinnost provadena v teto hre jako znacne monotonni, mnozstvi meziher i lokaci k prozkoumani je dostatecne mnozstvi na to, aby neomrzely. Jejich vzhled je hezky renderovany a hudba nevtirava, byt ponekud repetitivni. Predmety, i kdyz nekdy spatne viditelne, jsou schovany vcelku ferove a vetsinou jsem proklinal sebe a ne autory. Takze, segra, diky za rozsireni obzoru (ale priste radsi zase neco od Crya:-P)