Alien Force

1990

freeware

Ovládate vesmírnu loď a vašou úlohou je poraziť 10 nepriateľských lodí. Celý boj sa odohráva v "sieti" veľkosti 10 x 10. Hra sa hrá iba siedmimi tlačidlami - šípkami sa riadi pohyb vpravo, vľavo, hore, dole, medzerníkom sa strieľa, S sa zastavuje a R sa otáča. Naraz sa dá vystreliť len jedna guľka, takže ak netrafíte, musíte počkať kým guľka narazí do okraja siete.

Na prvej úrovni sú nepriatelia pomalí, hlúpi a nestrieľajú. Avšak so zvyšujúcou sa úrovňou sa zvyšuje ich inteligencia, počet nepriateľov, ktorí môžu strieľať (napr. na úrovni 2 môže strieľať jeden z nepriateľov) a aj rýchlosť hry. Hneď na začiatku sa dá nastaviť na akej úrovni chcete začínať (1-999). Za každého zničeného nepriateľa hráč dostáva 100 bodov, level bonus je 500 krát číslo úrovne a ak trvá jedna úroveň pridlho, hráč stratí 10 bodov. Hráč ma 3 životy (život stráca narazením do nepriateľa, pričom ale zničí aj jeho a vtedy, keď ho trafí nepriateľská guľka).