Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alida: The Enigmatic Giant

2004
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Trojrozměrná adventura s inspirací v sérii Myst, která nejvíce těží z jejího druhého dílu nazvaného Riven: The Sequel to Myst. Stejně jako ve zmíněné sérii je hlavním prvkem Alida: The Enigmatic Giant opuštěný ostrov bez lidské stopy s řadou logických a méně logických úkolů. Většina z nich je tvořena úkoly souvisícími s hudbou a jejím poznáním. Celkový vjem doplňuje ambientní soundtrack. Engine nabízí volný, takzvaně skokový, pohyb po předrenderovaném prostředí. Titul vyšel nejprve na pětici CD, později byla dostupná i DVD verze.

Alida je ostrovem ve tvaru kytary, který na pobřeží Austrálie zbudovali členové slavné kapely. Když ale stále nepřicházelo druhé album, fanoušci kapely začínali pomalu zapomínat a hledat si jiné oblíbence. Po interních neshodách však ani vznik druhého alba možný nebyl. Každý ze členů se rozhodl uzavřít v některé z částí ostrova a užívat peněz. Po nějakém čase však svůj dočasný azyl opustili. Tedy až na Arina, který se vrátil na ostrov u Austrálie a doposavad se nevrátil.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.