ALFA: Antiterror - Advanced War Tactics

АЛЬФА: Антитеррор

2006

Alfa: Antiterror je akční tahová strategie s prvky RPG podobná známější sérii Jagged Alliance. Děj hry je zasazen do období let 1984 až 2001, kdy v zemích vzniklých rozpadem Sovětského svazu úřadují malé polovojenské skupiny, které terorizují obyvatele. Ve světle událostí sestavují vlády těchto zemí speciální jednotku ALFA, skládající se z nejlépe vycvičených vojáků a armádních specialistů. Hra nás uvádí do děje při detonaci džípu, ve kterém seděl armádní velitel - zde začínáte ovládat čerstvého absolventa vojenské akademie.

Hra obsahuje 4 kampaně a 20 misí, odehrávajících se v různých prostředích (les, město, hory), ve kterých budete muset plnit rozdílné úkoly (získávání informací, obchodování na černém trhu, eliminace nepřátel) zakládající se na skutečných faktech. Na začátku každé mise dostanete k velení čtveřici vojáků (různé zaměření: medic, sniper aj.), které budete muset vybavit obranými (helma, vesta) a útočnými (AK-47, RPG-7, granáty) prvky a postupně je vylepšovat. Ovládané postavy mají několik vlastností (agresivita nebo obezřetnost). Samotný boj probíhá tahově (20 vteřin na 1 kolo), kdy je možné kdykoliv celou vřavu zastavit, vrátit se zpět v čase a znovu spustit. Je zde také možnost přivolání si podpůrných prostředků (dělostřelecká palba nebo letecká podpora)

Multiplayer nabízí hru po lokální síti i internetu až pro 16 hráčů. Je zde 6 map hratelných v klasickým módech (kooperace, deathmatch, team-deathmatch, domination a hot-seat).