Akemi-Tan

The Ballad of Akemi

28.07.2012

freeware

Zatímco se městská společnost pokrokem upíná nepřetržitě dopředu a lidové obyčeje zcela ignoruje, ve světě vesnických komunit je tomu naopak. Tam starousedlíci pořád drží pospolu a lpí na pradávných zvycích svých předků. Na takovém místě dodržujícího tradice, ze staré vlasti, pochází i hlavní postavička této hry, zelenovlasá slečna Shimoda Shimoko.

Prozatímní poslední kroky ji zavedly k blízkému chrámu, kde se chystá odevzdat významný dar Bohu "The Ouovi" v naturáliích a tím tak požádat o požehnání pro svou rodinu, ves jako takovou a nadcházející úrodu. Z "oběti" se nesmí v žádném případě zobnout ani drobeček, jinak místní stihne velké neštěstí. Jelikož Shimoko na cestu vyrazila nalačno, má pochopitelně co dělat, aby utišila svou touhu po jídle.

Po příchodu domů zjišťujeme, že něco nešlo podle plánu, vlastní byt se nám stal vězením a vesničany očividně něco zburcovalo. V tu chvíli je potřeba, aby hráč zbystřil smysly a začal zjišťovat, co se děje, proč se tak děje a vyjevil všechnu pravdu i se všemi následky. Hráčovy volby mohou vyústit v dvojí zakončení.