Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Airline Tycoon Evolution

30.06.2002
74
22 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Poslední vydání budovatelské strategie Airline Tycoon, které obsahuje datadisk First Class (česky První třída) a 10 zbrusu nových misí. A o co, že vlastně jde? Jedná se o hru ve které provozujete vlastní aerolinky, nakupujete letadla a spoustu dalšího, co k tomu logicky patří.

Na první pohled se může zdát, že hra nemá co nabídnout (její grafika se může zdát zastaralá), ale opak je pravdou. Hra vás překvapí svižnou hratelností, kterou můžete okusit se dvěma či třemi kamarády. Zajímavé na této hře je, že v sobě také zahrnuje malou point-and-click adventuru.


Poslední diskuzní příspěvek

Existuje k tomuhle nějaká konkurence? Nebo je to jediná volba pokud chci vyzkoušet vedení aerolinek? Koukal jsem, že k tomuhle vyšel druhý díl, ale ten mi podle videí moc nevoní.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Tento na první pohled klasický tycoon je řešený zcela neobvykle pobíháním po budově letiště od jednoho místa k druhému - kanceláři ředitele, poboček cestovek, hangáru, prodejny letadel, Rickova občerstvení, banky... Ale ono je to zajímavé a dává to hře svižné tempo. Hra nabízí spoustu možností vyžití - charterové lety, pravidelné linky, čistě ekonomické operace (akcie či půjčky), nákup nových letadel, obchod s leteckým palivem (který nakoupíte levně a v době, kdy je tržní cena vysoká, plníte ze svých zásob)... Kromě toho má Vámi ovládaný manažer aerolinií i osobní inventář pro užitečné věci - diář, mobilní telefon či notebook, nebo třeba věci, které stačí někomu nabídnout a hned máte nějakou výhodu, z nichž nejvýznamnější jsou asi sabotáže (od přesolení jídla po bombový atentát). Je neuvěřitelné, jak detailní mikromanegement hra nabízí - u každého letadla můžete určit kvalitu vybavení, poměr sedadel první a druhé třídy nebo třeba počet letušek. Zajímavé (a mnohdy obtížné) je i plánování letů. A aby toho nebylo málo, každý zaměstnanec - pilot, letuška, stevard, dokonce i jednotliví poradci, mají svou osobní kartu, kde je obvykle něco vtipného. A odlehčený styl hry ještě ke všemu doplňuje roztomilá grafika a soundtrack.
+7