Affairs of the Court: Choice of Romance

16.08.2013

Textová adventura Affairs of the Court: Choice of Romance nás vtáhne do prostředí té nejvyšší smetánky královského dvora s početným doprovodem šlechticů a šlechtičen. Je nám umožněno nahlédnout do zákulisí královské politiky, jež představuje živnou půdu pro pletichaření všeho druhu.

Příběh začíná v okamžiku, kdy rodiče našeho hrdiny (příp. hrdinky) zvažují, jak výhodně naložit se svým jediným pohledným potomkem (hráčem). Snaží se mu najít vhodnou partii, hlavní protagonista/ka totiž o tyto věci příliš zájmu nejeví. Pohrávají si s lákavou myšlenkou, že by mohl/a bojovat o samotnou královu/královninu přízeň a dát mu/jí tolik očekávaného dědice a pokud možno i spoluutvářet rámec dějin říše.

Silou svého vlivu si celkem rychle získáváme význačné postavení v radě. To však otevřelo široké pole pro spekulace i fabulace a přitáhlo podezíravé nálady. Dostat se na vrchol ale není vše - je třeba se tam udržet a prosadit své cíle. Musíme se mít na pozoru před špehy a úkladnými vrahy, vyvracet fámy a lživá obvinění, jelikož naše rozhodnutí budou rozptylovat emoce a otřásat samotnými základy společnosti. A aby toho nebylo málo, na hranicích našeho království se pomalu začíná rýsovat zlověstný stín hrozby. Bude tedy nutné získat si reputaci, důvěru a tzv. dobré jméno v očích opozičních rivalů, stranických kolegů, ale i u obyčejných občanů, abychom stahující se mračna nad kontinentem včas odvrátili.

Román AotC: CoR o 223 000 slovech tentokrát napsalo duo Heather Albano a Adam Strong-Morse.