@Ringo (11.09.2023 18:20): To mi asi přijde jako rozumný přístup. Ale stejně jsou ty prodané kusy bolest :) Tak držím palce, ať se ti podaří dosbírat hry, které případně sháníš.
A budu čekat na recenzi Dark Conflict :)
@Tainaru (11.09.2023 18:08): Nejvíce to bylo 2500 Kč, což je takový můj výjimečný strop, více bych za hru nedal. Většinou se hodně kroutím u cen kolem 2000, kdy se mi 2000 dávat už nechce, ale 1700 dám už běžně bez nějakých výčitek. Ale v zásadě to musí být big box hry na PC nebo Amigu, když jde o konzolovku, tak musí jít o něco výjimečného na Playstation 1, zrovna nedávno jsem si nazpět do sbírky kupoval za něco málo přes 2000 Breath of Fire 3, přitom jsem jej asi před 12 lety střelil za pětikilo. Ale aspoň jsem si teď sehnal US verzi, která má hezčí cover :-) Za handheldovou hru bych ale 2000 asi utratit neuměl, tam bych šel max do 1600 a to už by muselo být jako něco, co sháním zoufale a nemám o tom pochybnost.
@Ringo (11.09.2023 17:47): A jestli se mohu zeptat, tak kolik jsi dal třeba nejvíc za nějakou retro hru? Zrovna nedávno jsem sháněl evropskou verzi Pokémon Conquest na DS a ty ceny jsou běžně kolem 3-4k, přitom to ani není žádná limitka.
@Tainaru (11.09.2023 17:35): Sranda je prodat za 500 s tím, že se toho chci zbavit a pak to za pár let koupit zpět za 1500 :-) To se mi stává běžně :-) Jinak bazarové Advance Wars: Dual Strike i Dark Conflict se dají sehnat celkem ještě solidně, je toho na eBayi překvapivě dost. Ale u těch strategií na handheldy mám fakt pocit, že mi psotačují jako jednohubka, zahrát, pobavit se, dohrát a už se k tomu pravděpodobně nevrátím. Tam popravdě u mě nepanuje taková ta touha velebit si to ve sbírce. Daleko více mě mrzí prodej Golden Sun 1, 2 a 3, byť ti z mého pohledu není zrovna TOP jRPG, tak jsou to pořád jRPG a docela raritní s tím, že to vyšlo na GBA jako originální série pro tuto platformu, tedy žádný remake nebo remaster ze SNESu..
@Tainaru (11.09.2023 15:08): No o těch prodejích ani nemluv, prodal jsem tehdy na GBA Golden Sun 1, 2, Fire Emblem: The Blazing Blade, Fire Emblem: Sacred Stones, Final Fantasy Tactics Advanced, Advance Wars 1, 2. U NDS jsem prodal Fire Emblem: Shadow Dragon (remake), Golden Sun 3, Advance Wars: Dual Strike, Advance Wars: Dark Conflict, Civilization Revolution. Prodal jsem tehdy i Pokémon Black a Pokémon Black 2, ale tyto dvě hry se mi povedlo koupit nové po čase znovu. A Možná mám štěstí, že tehdy nikdo nechtěl koupit Tales of Phantasia na GBA a tak mi jako jediná hra na GBA zůstala :-)
@Ringo (11.09.2023 14:55): Jo takhle, díky za vysvětlení. No možná proto, že je to celé asi pořád dokola to samé, bych si myslel, že lepší je ta hra, která vypadá lépe, ale já tu původní sérii vůbec nehrál, takže o tom nic nevím. Ale je fajn, žes napsal recenzi.

To čtení o prodeji tvých starších her mi působí bolest :) Dneska shánět cokoliv na Nintendo je takřka martýrium.
@Tainaru (11.09.2023 14:46): Jo tak :-) Dark Conflict jsem kdysi taky dohrál, kupoval jsem jej v obchodě vlastně jako aktuální čerstvou věc a Dual Strike jsem kupoval a hrál až po něm a sehnal jsem jej už jen bazarově. Z hlediska grafiky, ale taky trochu z hlediska komplexnostia a velikosti map jsem tedy o to více cítil ten downgrade. Nicméně Dual Strike asi vede v tom, že má příběhově asi trochu větší drive, Dark conflict to už spíše jen přebírá a nepřišlo mi to až tak konzistentní a svázané, jako Dual Strike. Ono se to ale celkově blbě hodnotí, protože ono to je pořád vlastně to samé.

Jinak když projedeš různé Rank články o tom, která Advance Wars hra je nej, tak nejčastěji jsem na první příčce viděl Avdance Wars 2:Black Hole Rising. Tady dost ale záleží, jaký k tomu hráč získá vztah v momentě, kdy se mu hra dostala do rukou a dost často hraje roli to, kterou dohrál první. Ta zapůsobí nejvíce waw efektem. Advance Wars 1 a 2a jsem bohužel nedohrál, jen jsem je nějakou dobu hrál, měl jsem je kdysi taky origoš v krabičkách a pak jsem to v jednom z nesmyslných zápalů, které mě chytají jednou za pět let - třídím to, protože nebudu mít na vše nikdy čas - prodal :-)
@Ringo (11.09.2023 14:32):
To jsou zmatky :)

Já právě omylem počítal jen ty Advance hry. Ale jak píšeš "Dual Strike tedy není ještě zdaleka tak malebný a detailní, jako její následovník Dark Conflict (o něm se rozvykládám až někdy příště)," tak jsem narážel na to, jestli je nejlepší Dark Conflict? (A tedy jestli ho máš odehraný?)
@Tainaru (11.09.2023 13:41): Ne čtvrtý, ale osmý ;-)

1. Famicom Wars
6. Advance Wars
7. Advance Wars 2
8. Advance Wars: Dual Strike
9. Advance Wars: Days of Ruin/ Dark Conflict

Pokud by šlo o číslování jen dílů Advance, tak je Dual Strike třetí.