A.D. 2044

09.09.1996

A.D. 2044 je klasická point&click adventura, která se odehrává v postapokalyptickém světě. Poté, co se skupina radikálních žen pokusila získat nadvládu nad světem ovládnutím několika jaderných hlavic, vypukla jaderná válka s následnou nukleární zimou. Zhruba tisícovka žen, která přežila, ustanovila novou podzemní vládu. O 46 let později je při důlním průzkumu nalezen hibernovaný muž v kapsli a hráč se ho ujímá na cestě za osvobozením.

Během svého putování se nesetká ani s jednou ženou, jen občas potká ženského androida. Náplň hry je klasická - procházení různých lokací a řešení více či méně náročných puzzlů, umožňujících další postup. Nechybí inventář s možností kombinovat různé předměty.

A.D. 2044 jsem se dostal na GOGu zadarmo, tak proč ji tedy nedat šanci a být prvním na databázi kdo ji ohodnotí:)

Námět je zjevně inspirovaný asi nejznámější polskou scifi komedií Sexmise. Na rozdíl od ní však téměř nedochází k interakci s živými bytostmi a tak hra ztrácí oproti filmu většinu kouzla a vtipu. Spíše to připomíná Myst na opuštěné základně. Adventurní postupy patří k šedému průměru dané doby. To znamená, že za chvíli budete mít plný ranec předmětů a logika jejich užití mnohdy hapruje. Jako u dalších adventur z vlastního pohledu tu a tam máte problémy s orientací, ale naštěstí je změna obrazů dynamická a při poctivém postupu předměty najdete.

Hra z GOGu šlapala bez problémů a technickému zpracování nemám co vytknout.

Pro: na svou dobu slušné technické zpracování - 3d grafika a videa

Proti: zmařený potenciál námětu, nelogika některých hádanek, plný inventář