Achtung Panzer: Kharkov 1943

Front Roads: Kharkov 1943

25.02.2010

Achtung Panzer: Kharkov 1943 (u nás spíše pod názvem Charkov 1943) je real-time strategie inspirovaná bitvou o ukrajinské město Charkov z roku 1943. Ve hře je na výběr ze šesti kampaní, čtyři za ruská vojska a dvě za německá. Každá kampaň začíná tahovou částí, zobrazí se vám 2D mapa celého bojiště s jednotlivými bojovými skupinami obou stran. V rámci jednoho kola budete vždy moci pohnout s každou skupinou o jeden sektor, sehnat posily, obnovit ztráty, nebo doplnit munici a palivo. Pokud se však rozhodnete s jednotkou v rámci kola nepohnout, tak dojde k jejímu zakopání a tím lépe odolá útokům nepřítele.

Ve chvíli, kdy se na jednom sektoru sejdou dvě nepřátelská vojska následuje rozmísťovací fáze, ve které jste již na bitevním poli, ale ve vymezených oblastech můžete měnit rozestavení svých vojáků. Pak následuje samotná bitva v reálném čase a režimu 3D. Každá z bitev je omezena na časový úsek jedné hodiny. Vítězství lze dosáhnout buď eliminováním nepřátelských jednotek, nebo zabráním a následným udržením vyznačených strategických bodů. Pokud ovšem vidíte situaci, jako bezvýchodnou, můžete se stáhnout, tím sice bitvu prohrajete, ale zamezíte ztrátám.

Všechny jednotky (jak vaše ovládané, tak i nepřátelské ovládané počítačem) se dočkaly kvalitního zpracování umělé inteligence. Pokud tedy například zadáte povel k přesunutí, tak budou vaše jednotky hledat co nejlepší a nejkratší cestu, místo prodíraní se lesem, nebo špatným terénem raději zvolí polní cestu.

Hra neobsahuje multiplayer v žádné podobě.