Abaddon: Fallen Angel

21.10.2001

freeware

Vévoda Gilead Lévai vládne po ničivé válce kmeni, se kterým našel útočiště vysoko v horách. Zde se skrývají před krutým monstrem, známém jako Abaddon. Zdá se, že lidé jsou v bezpečí, ale Gilead si stále více si všímá toho, jak stárne. Každé ráno vidí v zrcadle stále více zvrásněný obličej, tělo mu začíná vypovídat poslušnost a on si tak uvědomuje, že se pomalu ale neodvratně blíží okamžik jeho smrti. S tím se Gilead nehodlá smířit. Opouští své sídlo a vydává se do širého světa za pochybným cílem objevit tajemství nesmrtelnosti a přelstít tak vlastní smrt.

Abadon: Fallen Angel je RPG viděné z top-down perspektivy. Svým zpracováním připomíná anime konzolový hit Dragon Warrior. Gilead vedený hráčem putuje rozsáhlým postapokalyptickým světem s neodmyslitelným mečem a štítem. Přitom hledá něco, co snad ani neexistuje. Při svém putování se setká s mnoha postavami, od kterých bude potřebovat pomoc a sám bude pomáhat druhým. Potká i řadu zvláštních bytostí a nepřátel, se kterými zkříží meče. Cestou bude sbírat předměty, mince, body a rozšiřovat svoje dovednosti, i zkušenosti.

Vývojáři hru a ságu Abaddon od doby jejího vzniku neustále rozšiřují a vylepšují. V roce 2004 byla vydána kapitola 2 s vylepšenou grafikou. Ještě v tomtéž roce vydali kapitolu 3, která je již zpracována v izometrickém 3D rozhraní a od roku 2010 je připravována kapitola 4 v plnohodnotném 3D z pohledu třetí osoby, zatím pod označením 0.19.