A Tough Sell

15.09.2014

freeware

„Šťastně až na věky". Slova, jimiž zpravidla končívají pohádky. Kouzelná to místa, ve kterých vždy Dobro zvítězí nad Zlem, a v nichž sebezlotřilejší padouch pokaždé prohraje. Proto není divu, že se některým toto nalajnované schéma začíná zajídat a chtěli by změnu. Mezi tyto osoby se hrdě hlásí i vývojář "LabLabLab", který si řekl „A dost!, zkusme si vyprávění společně prožít z jiné perspektivy". A tak tu máme A Tough Sell, vizuální román na motivy povídky Sněhurka a sedm trpaslíků.

V této záležitosti si plníme sen v roli zloducha. V tomto případě skrze Sněhurčinu macechu (a.k.a. zlou královnu), zakamuflovanou do převleku nevinné babičky mající za úkol dobrosrdečné Sněhurce "prodat" otrávené jablko. Avšak pozor: divadýlko musí být sehráno v přátelském duchu. Sněhurka se totiž, po dvou neúspěšných atentátech, chová k cizincům již rezervovaně a udržuje si bezpečný odstup. Přemluvit ji tedy ke ždibnutí do onoho ovoce nebude jednoduché. A abychom se u toho všeho ještě více zapotili, musíme vlastnoručně konverzaci vydatlovat a následně udržovat prostřednictvím textové konzole. Tvůrce nám dává zcela volnou ruku, otázky leží čistě na nás. Rovněž je ale potřeba bedlivě sledovat ukazatel "trpělivosti" a "důvěry" tázané. Spadne-li trpělivost na nulu, hra končí. Dosáhne-li důvěra 100%, máte vyhráno.