A to B Basset

2009

freeware

Co se může stát malému štěňátku, které se za bouřky zatoulá ke hřbitovu a ztratí míček ve starém strašidelném domě? Asi nic dobrého, že. Na vás bude, abyste pomohli štěněti najít jeho míček a posbírat všechnu dobroučkou zmrzlinu (kde se tam asi vzala?:)

I když se hra na první pohled tváří jako plošinovka, zdání klame, není tomu tak. Vy totiž štěně neovládáte, ovládáte jakousi ruku (kde se tam asi vzala?:), kterou štěně čapnete za krk a prostě ho přenášíte, stejně jako bednu, kterou musíte na konci každého levelu pustit na tlačítko k otevření dveří. To vše musíte stihnout v časovém limitu šedesáti sekund. Logické prvky nejsou nijak náročné, je to spíše o rychlosti a proto je hra určená spíše dětem 6+. Menší budou mít nejspíše problémy s výše zmiňovanou rychlostí.

Graficky hra nijak neoslní a to ani na poměry freeware, i když štěně je celkem roztomilé, sem tam zakňučí či štěkne.

Ke stažení lze hru nalézt například na webu Plné Hry.

Todlencto je taková roztomilá hříčka na pár minut, když váš comp na něčem dělá a vy ho nechcete zpomalovat. Při spuštění na vás hra vyhrkne nepříliš působivý úvod, aby jste jako věděli proč do toho strašidelného domu ten čoklík vůbec lezl. Ták, teď se na scéně objevuje pejsek a první level. Zkouším, hledám, čím se ten pes ovládá a ono nic. Pak jsem na to teda přišel, že se štěně přenáší myší a vyklubala ze z toho nepříliš logická hříčka. Ze začátku je to v pohodě, levely jedou jak po másle, ale poté začne přituhovat, času je celkem málo a místo logiky nastupuje rychlost. Taky nechápu proč musím na konci ještě používat bednu, když už jsem tam dotáhnul psíka.

Pokud máte malé dítě, klidně mu to stáhněte a muže bez problémů hrát.