A Rose by Any Other Name

22.12.2013

freeware

Za tajemným názvem hry se skrývá prostý fakt, že dnes máme co do činění s kinetickou vizuální novelou, řekněme prostšího ducha. Dějová linie spojuje téma lásky a toho, co jsme pro ni schopni obětovat.

A Rose by Any Other Name líčí příběh tria hrdinů, dívky Hazel, chlapce Florence a keřovité rostliny jménem "Rose". Jednoho dne, zcela nechtěně, se Hazel podaří převrhnout květináč s trnitou růží. Květina se poláme, což nám trhá srdce. Jako na zavolanou přichází náš kamarád z dětství, Florence, kterému je botanika velké hobby. Společnými silami se podaří Rosin život zachránit, načež rostlinka ožije a začne mluvit lidštinou. Dívka zjistí, že zdědila rodovou schopnost rozmlouvat s rostlinami a naslouchat jim. Hazel se poté rumělkově červeným květům svěří, že by se nebránila posunu ve vztahu mezi ní a Florencem z přátelské roviny dál. Jelikož žijí oba v jiném "světě" i rytmu, rozhodne se Rose ty dva dát dohromady doslova všemi prostředky.