24: The Game

24 hodin

27.02.2006

Jack, the clock is ticking...

Ve Spojených Státech alternativního počátku 21. století úřaduje afroamerický prezident, a to o několik let dříve, než v naší realitě vstoupil do Oválné pracovny Obama. Ústřední zpravodajská služba tu je veskrze blahodárně působící i veřejností kladně přijímanou organizací plnou patriotů neochvějně odhodlaných bránit vlast. Tu ohrožují de fakto pouze bezuzdné ambice hrstky zrádců ochotných za asistence vlastně odnikud se beroucích teroristů zničit všem jejich americký sen. CIA proto opakovaně nasazuje svého nejlepšího muže, kterým je člen protiteroristické jednotky Jack Bauer. Nemá stání ani oddechu, neboť digitálně odpípávající čas může být stejně tak dobře jeho spojencem i nepřítelem. Nejde tu o komedii, ale o adaptaci smrtelně vážně pojatého TV seriálu (2001-2010) těžícího z obav globální komunity po útocích z 11. září 2001.

Sony hru zasadila mezi 2. a 3. řadu seriálu a už jen vzhledem k popularitě předlohy na této PS2 exkluzivitě nikterak nešetřila. Pořád však jde jako u Alias (2004) či The Bourne Conspiracy (2008) o licencovaný produkt, jenž do repertoáru hratelnosti agentských akcí nepřispívá ničím novým a drží se prověřeného. Ve více než padesátce misí si v rámci 24 hodin nezahrajete pouze za Jacka, ale hned celou řadu ostatních protagonistů. Zaměřování se inspirovalo tím z 007: Everything or Nothing (2004), nicméně ne úplně ve všech poměrně různorodých misích si vystačíte jen se solidním krytem a prstem na spoušti či s rukama na volantu. Během četných miniher si tak budete na čas pilovat různě asertivní výslechové metody nebo se třeba nabourávat do počítačů pomocí hackingu fungujícího podle principu bludiště. Váš výkon je pokaždé bodově vyhodnocen.

@Fritol (21.03.2020 20:56): Teda, když pominu to stupidní tank like ovládání a konzoloidní interface, nevypadá to úplně zle. I ježdění po městě autem..pokud se někdy dokopu si dát znova 24 maraton (ideálně až konečně udělaj novou sezónu kde Jacka vysekaj z ruskýho lágru), tak bych si to možná zahrál..nebo aspoň shlédnul letsplay.

Překvapivě funkční mix žánrů, který je ovšem (dějově i stylem) šit na míru výhradně fanouškům předlohy, kteří ocení veškeré ty kamerové nájezdy a úhly pohledu známé ze seriálu. Možná nejlepší je ono přepínání mezi stylem hraní, které samozřejmě nemusí sednout každému, já ho ale považoval za velmi osvěžující a díky tomu jsem byl po celou dobu zvědavý, co na mě hra vytasí v dalším kole. Společně s Riddickem svého času nejlépe využitá filmová/televizní licence...
Moc skvělá hra. Krásná grafika, animace, příběh a minihry. Hra vás přepíná. Takže chvíli hrajete za federálního agenta a chvíly za zločince. Opravdu tuto videohru doporučuji si zahrát. Pokud i teď máte PlayStation 2 tak jsi hru kupte. A pokud ne zahrajte si jípřes emulátor. Další plus je skvělý český překlad v podobě titulkem. Dabing je v angličtině. Zde si můžete přečíst jména dabérů hry. https://www.behindthevoiceactors.com/video-games/24-The-Game/.