Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

1bitHeart

27.07.2015
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Sledujeme příběh stydlína Yoshiho Nanasea (Nanashiho), rozpolceného mezi osidly samoty a touhou po komunikaci tváří v tvář. Tento mladík nese nálepku podivína, nezvládá nejjednodušší všednosti, nejraději si lebedí zavřený doma ve svém útulném pokojíčku. Jeho bezpečným útočištěm je internet, čtení mangy a spánek, jedině tak může svobodně existovat. Často se u něj střídají emoce, jednou je nadšený, hned na to se podceňuje a vzdává úkoly předem. Snaží se socializovat již poměrně dlouho, nutno ale podotknout, že extrémně neúspěšně.

Jednoho rána do jeho komfortní zóny vstoupí extrovertní, výstřední a energií nabitá sopka – Misane Mikoto. Co si zamane, toho také dosáhne. Nanashimu vítězoslavně oznamuje, že je čas na radikální změnu. Hodlá z asociálního živlu (Nanashiho) udělat hodnotného člena společnosti. Pro Nanashiho to od počátku znamená nepříjemnosti, není na toulky ulicemi totiž zvyklý, netouží po žádných změnách, zvlášť když přinášejí nutnost kontaktu s lidmi. Předsudky se na něj valí v přívalových vlnách, kamkoliv vkročí. Misane puká zvědavostí, jak se s novým a naprosto odlišným způsobem života vypořádá.

Skladba potenciálních přátel bude různorodá, unikátní až bizarní. Abychom se vlichotili do jejich přízně, bude třeba sem tam (vy)řešit questy, sváry, nedorozumění či nesnáze. Jelikož nepatříme k nejsilnějším, volíme konfrontaci slovy – nasloucháme, hledáme mezery, příp. lži ve výpovědích osob, za důkladného využití předmětu doličného. Vystřelíme-li v dialozích jen tak od boku, eventuálně předneseme nevhodný "důkaz/topic" příliš časně, dostane se nám trestu.

1bitHeart v sobě míchá prvky z adventurního žánru, vizuálních novel, logických puzzlů a simulací navazování přátelských vztahů. Podobnost se sérií Persona či Phoenix Wright: Ace Attorney je zřejmá na první pohled. Hra obsahuje částečné namluvení postav.

Hra je k mání jak ve volně dostupné verzi, tak i v té placené (Steam), pokud byste chtěli podpořit vývojáře.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.